1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Grzymiszewa ułatwia dojazd do autostrady A2

Obwodnica Grzymiszewa ułatwia dojazd do autostrady A2

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-17
Obwodnica Grzymiszewa ułatwia dojazd do autostrady A2
Obwodnica Grzymiszewa w ciągu DK72 oddana do ruchu. Zdjęcia: GDDKIA
Obwodnica Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej DK72 otwarta dla ruchu. Krótki, bo zaledwie 1,4 kilometrowy odcinek znacznie ułatwi dojazd do autostrady A2 we wschodniej części woj. wielkopolskiego.

Obwodnica Grzymiszewa zawitała na mapie drogowej Polski. Jest nowym odcinkiem drogi krajowej nr 72, klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,4 km. W jej ciągu powstały dwa ronda na skrzyżowaniach (na początku i końcu obwodnicy), dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu lokalnego oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Obwodnica Grzymiszewa w ciągu DK72

Obwodnica Grzymiszewa w ciągu DK72

Zdjęcia; GDDKIA

Nowa obwodnica omija Grzymiszew od południa, a następnie poprzez rondo włącza się do istniejącej DK72. Podstawowym celem jej budowy było wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Grzymiszew. DK72, która stanowi dojazd do autostrady A2, jest ważna dla układu komunikacyjnego wschodniej części woj. wielkopolskiego. Poprawi się jakość podróży na trasie pomiędzy Koninem a Turkiem, a docelowo z kierunku Sieradza i Łodzi.


Droga krajowa DK72 z nowa obwodnicą

Droga krajowa DK72 z nowa obwodnicą. Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawcą inwestycji, o wartości blisko 19 mln zł było konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal. To jedna z ośmiu obwodnic realizowanych na terenie Wielkopolski w ramach rządowego Programu Budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W realizacji są obwodnice: Gostynia, Koźmina Wielkopolskiego, Strykowa oraz Żodynia. Dla pozostałych trzech: Kalisza, Kamionnej oraz Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa, trwają prace projektowe.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 72