1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej będzie częścią drogi S19. Rusza rozbudowa

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej będzie częścią drogi S19. Rusza rozbudowa

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-04-20
Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej będzie częścią drogi S19. Rusza rozbudowa
Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej z mostem na rzece Wieprz będzie rozbudowana. Zdjęcia: GDDKIA
Firma Polaqua może rozpoczynać budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (woj. lubelskie). Po rozbudowie obwodnica będzie częścią dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 na północ od Lublina w ciągu trasy Via Carpatia.

S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej  wydanie ZRID

- Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi S19, o długości ok. 8 km. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wydana decyzja pozwala wykonawcy, firmie Polaqua na rozpoczęcie prac w obszarze obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Pierwsze prace polegać będą na przygotowaniu terenu budowy. Przeprowadzone zostaną m.in. rozpoznania środowiskowe, a następnie rozpoczną się roboty ziemne oraz związane z budową obiektów mostowych. Sukcesywnie wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, w tym ograniczenia prędkości do 70 i 50 km/h oraz zwężenia drogi. Pierwszy etap robót ziemnych obejmować będzie m.in. odhumusowanie terenu, w tym dróg dojazdowych oraz wykonanie konstrukcji tych dróg dla ruchu technologicznego (wjazdy oraz zjazdy na plac budowy).

Jednojezdniowa obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki. W ramach inwestycji oprócz dobudowy drugiej jezdni powstaną także dwa mosty nad rzekami Wieprz oraz Tyśmienica, dwa wiadukty oraz pięć przejść dla zwierząt. Przebudowane zostaną również węzły Kock Północ oraz Kock Południe, powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Pierwsza autostrada w Lubelskim. W budowie A2 do Białej Podlaskiej

Węzeł Kock Północ w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S19

Węzeł Kock w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S19

Zdjęcia: GDDKIA

Inwestycja realizowana jest w systemie projektuj i buduj w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Prace wyniosą 183,4 mln zł i zakończą się w przyszłym roku.

Budowa drogi S19 w woj. podlaskim – odcinki, stan realizacji

Budowa drogi S19 na północ od Lublina - odcinki

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej jest częścią planowanej drogi ekspresowej S19 na północ od Lublina. Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina podzielona została na sześć odcinków o łącznej długości ok. 100 km:

 • gr. woj. lubelskiego i mazowieckiego - Międzyrzec Podlaski (ZRID w toku), 
 • Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski (ZRID w toku),
 • Radzyń Podlaski - Kock (ZRID w toku),
 • obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej (dobudowa drugiej jezdni) – w budowie, 
 • Kock - Lubartów (ZRID w toku),
 • Lubartów – Lublin (ZRID w toku).

Mapa drogi ekspresowej S19 na północ od Lublina

Mapa drogi ekspresowej S19 - obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej ze ZRID na budowę

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Utrudnienia na drodze 19 Jak dojadę - Kock