• Facebook - conadrogach
Obwodnica Malni i Choruli, rozbudowy i remonty dróg na Opolszczyźnie
W tym roku na Opolszczyźnie ruszy budowa obwodnic Malni i Choruli a obwodnica Dobrodzienia będzie rozbudowana. Prace rusza też na DW454 z Opola do Namysłowa.

23 inwestycje na drogach wojewódzkich o wartości ponad 187 mln złotych zaplanowano w tym roku w województwie opolskim. Zbudowana będzie m.in. obwodnica Malni i Choruli w ciągu DW423, rozbudowana zostanie obwodnica Dobrodzienia na DW901, a przebudowywana droga wojewódzka nr 454 z Opola do Namysłowa.

Jedną z pierwszych planowanych dużych inwestycji w tym roku będzie budowa obwodnicy Malni i Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 423.

– To rekordowy rok na drogach wojewódzkich. Planujemy wyremontować łącznie około 50 kilometrów. Obwodnica Malni i Choruli jest od dawna oczekiwana, mieliśmy kilkanaście miesięcy prowadzony przetarg, który ostatecznie został rozstrzygnięty – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. Ciekawostką jest to, że będzie ona budowana w technologii betonowej. Połączy jedną z najnowocześniejszych cementowni Europy z autostradą A4, odsuwając ruch ciężarowy od podopolskich miejscowości.

Inne większe planowane inwestycje to dokończenia obwodnicy Dobrodzienia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 901 oraz remont drogi nr 454 między Opolem a Namysłowem. Rozbudowa obwodnicy Dobrodzienia to dobra informacja dla mieszkańców, ponieważ dzięki temu zostanie zminimalizowany do minimum ruch samochodów ciężarowych w centrum miasta i obok tamtejszego rynku. – Jest to ruchliwa trasa Gliwice-Olesno. Mieszkańcy bardzo narzekali na ruch tranzytowy biegnący tuż obok starego miasta. Inwestycja ta połączona będzie z początkiem budowy obwodnicy Myśliny – dodaje Szymon Ogłaza.

– Droga z Opola do Namysłowa to jeden z najważniejszych traktów komunikacyjnych w województwie, a jednocześnie połączenie z południem Wielkopolski i wschodnią częścią Dolnego Śląska. Po zakończeniu obwodnicy Czarnowąsów i budowie mostu w Krzywej Górze czas na następne etapy prac – odcinki Ładza-Pokój oraz Biestrzykowice-Jastrzębie – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje nie tylko duże inwestycje drogowe, ale również prace modernizacyjne poza głównymi szlakami komunikacyjnymi. – Takie miejsca – oddalone od większych ośrodków – są dla nas bardzo ważne, a o łączących je drogach musimy pamiętać nie tylko w sytuacjach kiedy główne ciągi komunikacji są zablokowane i trzeba wyznaczyć trasy alternatywne. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców tych miejscowości. Na te prace przeznaczymy ponad 44 mln złotych – dodaje Bartłomiej Horaczuk. Remontowane będą drogi m.in. w: Przylesiu, Pietni, Rzepcach, Nowej Cerekwi i Pogórzu.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: