1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej rośnie w oczach - zdjęcia. Pojedziemy nią w przyszłym roku

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej rośnie w oczach - zdjęcia. Pojedziemy nią w przyszłym roku

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-19
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej rośnie w oczach - zdjęcia. Pojedziemy nią w przyszłym roku
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej powstaje w dwóch odcinkach. Najbardziej zaawansowane prace są na odc. S6 Chwaszczyno - Żukowo. Zdjęcia: GDDKIA
Pomorski fragment budowanej drogi ekspresowej S6 obejmuje odcinki od Słupska do miejscowości Bożepole Wielkie i Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej. S6 będzie najważniejszą trasą Pomorza, a OMT jej najważniejszą częścią. Otwarcie dwóch odcinków od węzła Gdynia Chwaszczyno do Gdańsk Południe na połączeniu z S7 i A1 planowane jest w przyszłym roku.

Najważniejszą częścią budowanej trasy S6 na Pomorzu jest Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. OMT połączy Obwodnicę Południową Gdańska S7 i Trasę Kaszubską S6 tworząc zewnętrzną obwodnicę w stosunku do istniejącej już Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta. Ponadto na przebudowanym węźle Gdańsk Południe można będzie zjechać w kierunku autostrady A1, co zapewni kierowcom skomunikowanie z centralną i południową częścią kraju.

Rośnie S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - zdjęcia z czerwca

Zaawansowane prace na odc. OMT, S6 Gdynia Chwaszczyno - Żukowo

Zaawansowane prace na odc. OMT, S6 Gdynia Chwaszczyno - Żukowo

Zaawansowane prace na odc. OMT, S6 Gdynia Chwaszczyno - Żukowo, czerwiec 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej została podzielona na dwa zadania: Chwaszczyno – Żukowo (OMT 1) i Żukowo – Gdańsk Południe (OMT 2). W ramach zadania powstaje również obwodnica Żukowa, która połączy się z DK7 w miejscowości Przyjaźń i poprzez węzeł Żukowo zostanie doprowadzona do DK20 w miejscowości Glincz.

Obecnie na obu zadaniach realizowane są roboty we wszystkich branżach oraz na poszczególnych odcinkach układana jest masa bitumiczna. W rejonie węzła Gdańsk Południe trwają przygotowania pod wprowadzenie nowej organizacji ruchu, która planowana jest na połowę września 2024 r. Przypominamy, że obecnie (do 20.06.2024 r.) na węźle w godz. 20-5.00 wprowadzono czasowe (max. 15 min) zamknięcia jezdni: noc 16/17 oraz 17/18 czerwca w kierunku Łodzi oraz noc 18/19 oraz 19/20 czerwca w kierunku Gdyni. Prace związane z budową wiaduktu.

Wszystkie aktualne utrudnienia na S7

Prace na węźle Gdańsk Południe - połączenie z S7, powodują duże utrudnienia w ruchu

Prace na węźle Gdańsk Południe - połączenie z S7, powodują duże utrudnienia w ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Jak oceniają drogowcy, na pierwszym zadaniu postęp rzeczowy przekroczył już 70 proc., z kolei w przypadku drugiego jest to ponad 40 proc.

Budowa OMT na odcinku S6 Żukowo - Gdańsk Południe

Budowa OMT na odcinku S6 Żukowo - Gdańsk Południe. Zdjęcia: GDDKIA

Nową dwujezdniową drogą ekspresową o długości ok. 32 km, a także ponad 6-kilometrową obwodnicą Żukowa w ciągu drogi krajowej nr 20 pojedziemy w 2025 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S6 Jak dojadę - Gdańsk Jak dojadę - Gdynia