1. Strona główna
  2. S6 Słupsk - Gdańsk

Różne pomysły na budowę S6 Słupsk - Trójmiasto

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-03-28
Różne pomysły na budowę S6 Słupsk - Trójmiasto
Odcinki drogi S6 Słupsk - Trójmiasto powstaną w różnych koncepcjach. Najbardziej zaawansowane prace są dla odcinków od Bożegopola Wlk. do Gdyni. Zdjęcia: Budowa S6, GDDKIA
Odcinki drogi ekspresowej S6 na trasie Słupsk - Trójmiasto będą powstawać w różnych systemach. Fragmenty Słupsk - Bożepole Wielkie i Obwodnicę Metropolii Trójmiasta wybuduje podmiot prywatny. Natomiast odcinki pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią są już w tradycyjnej formule realizacji - pod pieczą GDDKIA.

W 2019 r. roboty budowlane na S6 Bożepole Wlk. - Gdynia

W II połowie 2019 r. powinny rozpocząć się prace budowlane na trzech odcinkach drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim, między Bożympolem Wielkim a Gdynią, o łącznej długości ok. 40 km. 

Budowę trasy podzielono na zadania:

  • Bożepole Wielkie – Luzino, realizacja firma PORR SA za prawie 338 mln zł.
  • Luzino – Szemud, realizacja firma Budimex SA, która wyceniła prace na prawie 336 mln zł.
  • Szemud - Gdynia Wielki Kack, wykonawca Polaqua, wartość prac to ponad 817 mln zł.


 

W 2018 r. GDDKIA podpisała umowy w formuje projektuj i buduj z wykonawcami wszystkich zadań. Prace wyniosą w sumie około 2 mld zł, z czego prawie połowę dołoży Unia Europejska.

Odcinki drogi mają być oddane do ruchu w II połowie 2021 r., co pozwoli odciążyć od ruchu tranzytowego istniejący fragment drogi krajowej nr 6 przechodzący przez zurbanizowany teren Rumii, Redy i Wejherowa.


Mapa zaawansowania prac dla drogi ekspresowej S6 Szczecin - Gdańsk (stan na marzec 2019 r.). Mapa: GDDKIA

Mapa zaawansowania prac dla drogi ekspresowej S6 Szczecin - Gdańsk

 

S6 Słupsk - Bożepole Wielkie i Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej w formule PPP

Pozostałe odcinki S6 od Słupska do Bożegopola Wielkiego oraz S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej (w. Chwaszczyno – Żukowo – w. Gdańsk Południe) zostały zakwalifikowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Ogłoszenie przetargu na realizację Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPO) zaplanowano na czerwiec 2019 r. 

 

Budowa drogi ekspresowej S6 - Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Budowa drogi ekspresowej S6 - Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Mapa: GDDKIA

Odcinki drogi ekspresowej S6 realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego powinny zostać ukończone w 2023 r. - zapewnia resort infrastruktury.

Podziel się:

Powiązane z "S6 Słupsk - Gdańsk":

POPULARNE W CONADROGACH.PL