1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Mielca: Most połączył dwa brzegi Wisłoki

Obwodnica Mielca: Most połączył dwa brzegi Wisłoki

  1. Tere
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-01-16
Obwodnica Mielca: Most połączył dwa brzegi Wisłoki
Nowy most na Wisłoce ma długość 550 metrów długości i jest częścią obwodnicy Mielca. Zdjęcia: Budimex
Roboty na odcinku drogi wojewódzkiej DW 984, będącej częścią obwodnicy Mielca (woj. podkarpackie) zbliżają się ku końcowi. Gotowa jest już m.in. realizowana w ramach projektu konstrukcja mostowa na Wisłoce. Wartość kontraktu to 39 mln zł brutto. Nowym odcinkiem łączącym Chorzelów z Rzędzianowicami kierowcy pojadą w kwietniu 2020 roku.

Odcinek obwodnicy Mielca realizowany jest przez firmę Budimex w systemie "projektuj i buduj". Prace ruszyły w maju 2017 roku i prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem, mimo utrudnień, do których należy zaliczyć m.in. zeszłoroczną powódź.

Obecnie, Budimex zakończył prace konstrukcyjne nad przeprawą łączącą brzegi Wisłoki. Nowy most ma długość 550 metrów długości i spoczywa na 11 podporach. Trwają prace wykończeniowe oraz porządkowanie terenu. Niemal gotowy jest też 2,5-kilometrowy odcinek drogi łączący Chorzelów i Rzędzianowice. W ramach inwestycji, na trasie powstaną również łącznice, dwa ronda oraz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Docelowo nowa droga będzie częścią północnej obwodnicy Mielca, ułatwiając dojazd z zachodniej części powiatu do miasta oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wpływając też na bezpieczeństwo i skracając czas przejazdu.

- Roboty nawierzchniowe na drogach oraz most w część zasadniczej zostały zakończone już w 2019 r. Obecnie trwają prace wykończeniowe, obejmujące wyposażenie, montaż kap chodnikowych, balustrad czy umocnień. Na drodze pozostają do wykonania urządzenia bezpieczeństwa ruchu, w tym bariery oraz oznakowanie. Kwietniowy termin oddania trasy nie jest zagrożony – mówi Jarosław Jachymek, dyrektor kontraktu.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 984 Jak dojadę - Mielec