1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego otwarta

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego otwarta

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-15
Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego otwarta
Po oddaniu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, DK9 zmieni swój przebieg. Zdjęcia: GDDKIA
Kierowcy mogą już jeździć obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 DK9. To zaledwie 3 kilometrowa część trasy zwana małą obwodnicą, w planach jest budowa jej dłuższej części na odcinku DK9 Rudka – Jacentów. Docelowo powstanie droga, która połączy S74 z S7.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 została udostępniona do ruchu. W ramach zadania powstał blisko 3-kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego).

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9

Zdjęcia: GDDKIA

Mała obwodnica przebiega od węzła Brezelia (skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 755) do drogi krajowej nr 9 (wylot z Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Rzeszowa). Wybudowanych zostało też m.in. sześć obiektów inżynierskich, w tym wiadukt nad drogą powiatową i dwa mosty, a także rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę.

Obwodnica i nowy przebieg DK9 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zdjęcia: GDDKIA

- Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca. Ponadto zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, który przejmie obwodnica – podkreślają drogowcy.

Budowa obwodnicy kosztowała prawie 53 mln zł.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego - mapa 3 km odc. DK9

Mapa małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Mapa: GDDKIA

Przypominamy, że w planach jest budowa tzw. dużej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku Rudka – Jacentów w ciągu DK9. Ten 13- kilometrowy odcinek DK9 jest częścią planowej trasy łączącej drogi ekspresowej S74 i S7.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Ostrowiec Świętokrzyski