• Facebook - conadrogach
Obwodnica Rzepina otwarta. Łatwiej dojedziemy do A2 i S3
Obwodnica Rzepina w woj. lubuskim zapewnia komfortowe połączenie z autostradą A2 i drogą ekspresową S3. Zdjęcia: UM Woj. Lubuskiego

Długo wyczekiwana obwodnica Rzepina (województwo lubuskie) została oficjalnie otwarta! Nowa droga ułatwi podróżującym komunikację z autostradą A2, drogą ekspresową S3 oraz wyprowadzi uciążliwy ruch tranzytowy z miejscowości.

Obwodnica Rzepina to 2,4-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 139 o parametrach trasy G (ruch główny), jednojezdniowa dwupasmowa o szerokości jezdni 7 m i 2-metrowych poboczach. Trasa rozpoczyna się rondem na przecięciu z drogą powiatową 1245F (ul. Słubicka) a kończy się rozbudowanym o nowy wjazd rondem w ciągu dróg wojewódzkich nr 134 i 139 (ul. Mickiewicza i ul. Okrężna). W jej ciągu powstało 8 zjazdów asfaltowych na wewnętrzne drogi leśne.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Rzepina w ciągu DW139

Obwodnica Rzepina w woj. lubuskim powstała w ciągu DW139. Mapa: Strabag

 

Obwodnica nie tylko odciąży miasto od ruchu ciężarowego, ale też umożliwi rozwój Rzepińskiej Strefy Przemysłowej. Kierowcy zyskają wygodne połączenie z biegnącą niedaleko autostradą A2 i drogą ekspresową S3 na trasie Legnica - Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski – Szczecin.

Prace realizowała firma Strabag Infrastruktura Południe na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Jej budowa kosztowała prawie 7,4 mln zł a cała inwestycja w sumie około 9 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: