1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Świebodzina w ciągu drogi S3 oddana do ruchu

Obwodnica Świebodzina w ciągu drogi S3 oddana do ruchu

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2013-07-11
Obwodnica Świebodzina w ciągu drogi S3 oddana do ruchu
Droga ekspresowa S3, obwodnica Świebodzina, fot. GDDKiA
Kierowcy mogą się już cieszyć kolejnym odcinkiem drogi ekspresowej S3. Do użytku oddany został 5 km odcinek od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe. Droga S3 na tym odcinku stanowi obwodnicę Świebodzina.
Oddany odcinek drogi ekspresowej S3 spina wcześniej oddane fragmenty ekspresówki:

- S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ (5 km) – oddany 27 maja br.,

- S3 od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów (20 km) – oddany 18 czerwca br.

Połączenie tych odcinków umożliwiło bezpośredni dostęp drogą ekspresową S3 od strony Zielonej Góry do autostrady A2. Prowadzi również ruch bezkolizyjnie nad skrzyżowaniem drogi nr 3 z drogą nr 92, co korzystnie wpłynie na płynność i bezpieczeństwo ruchu oraz skróci czas przejazdu.

Charakterystycznym elementem na nowo oddanym odcinku drogi ekspresowej S3 (obwodnicy Świebodzina) jest piękna, niemal kilometrowa estakada. Jest to ponad dwudziestoprzęsłowy wiadukt, który umożliwia bezkolizyjny przejazd drogą S3 nad takimi przeszkodami jak: droga gminna i droga krajowa oraz ulica Poznańska w Świebodzinie, rzeka Struga Świebodzińska, a także linia kolejowa Warszawa – Kunowice.

Kolejny i ostatni fragment drogi ekspresowej S3 na trasie Międzyrzecz-Sulechów, tj. od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo, ma zostać oddany do użytku w sierpniu br.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Sulechów