1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Wąchocka – nawierzchnia i widoczne wiadukty. To ponad 40 procent prac

Obwodnica Wąchocka – nawierzchnia i widoczne wiadukty. To ponad 40 procent prac

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-15
Obwodnica Wąchocka – nawierzchnia i widoczne wiadukty. To ponad 40 procent prac
Prace ziemne i roboty bitumiczne, widoczne wiadukty na obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42. Zdjęcia: GDDKIA
Wykonawca obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej DK42 zbliża się do półmetka prac. Niemal gotowe są już trzy obiekty mostowe, trwają roboty bitumiczne na ciągu głównym DK42, jak i na drogach dojazdowych. Dzięki realizacji inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości ok. 11,7 km omijająca Parszów po stronie północnej, a Wąchock po południowej.

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42 zbliża się do półmetka. Zaawansowanie robót na poszczególnych odcinkach inwestycji jest zróżnicowane ze względu na również zróżnicowane warunki terenowe i gruntowe.

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42 - zdjęcia

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42

Zdjęcia: GDDKIA

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42

Zdjęcia: GDDKIA

Nowa umowa na S74 w świętokrzyskim. W realizacji są już 74 km, wkrótce umowa na kolejne 30 km

Zaawansowanie prac przekroczyło już 40 procent. Wykonawca kontynuuje roboty bitumiczne zarówno na dwujezdniowym ciągu głównym DK42, jak i na drogach dojazdowych. Na odcinkach trasy zasadniczej o łącznej długości ok. 6 km ułożona została podbudowa bitumiczna, na ok. 5 km przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni, a na prawie 4 km ostatnia wierzchnia warstwa ścieralna SMA. Zaawansowanie robót bitumicznych to ok. 40 procent. Na innych odcinkach trwają roboty ziemne, których zaawansowanie zbliża się do 70 procent. Budowane są nasypy, kontynuowane są wykopy, także te szczególnie pracochłonne – w gruncie skalistym.

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42

Zdjęcia: GDDKIA

W ciągu obwodnicy powstaje 11 obiektów inżynierskich, czyli wiaduktów, mostów, przejść dla zwierząt i przepustów. Zaawansowanie robót na trzech obiektach przekroczyło 90 procent. To wiadukty budowane nad DK42 w ciągu drogi gminnej w Wielkiej Wsi i w ciągu drogi powiatowej w Ratajach oraz przejazd pod obwodnicą. Doskonale widoczna jest już zasadnicza konstrukcja górnego przejścia dla zwierząt dużych typu zielony most nad DK42. Przejście dla zwierząt na początkowym odcinku leśnym budowanej obwodnicy to największy obiekt realizowany w ramach inwestycji. Trwają przygotowania do prac przy posadowieniu kolejnych czterech wiaduktów i przepustów.

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu DK42

Zdjęcia: GDDKIA

Otwarcie obwodnicy Wąchocka, według umowy przypada na kwiecień 2025 roku.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 42 Jak dojadę - Wąchock