Od lipca remont autostrady A4 Wrocław – Katowice na Opolszczyźnie
Od lipca startuje remont A4 Krapkowice - Kędzierzyn Koźle w woj. opolskim. Roboty na jezdni południowej będą prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni. Zdjęcia: GDDKIA

Lato pod znakiem remontów na A4 Wrocław - Katowice. Po zakończeniu prac na autostradzie A4 pod Wrocławiem (dokładnie odcinka na PPO Karwiany) drogowcy przeniosą się na teren województwa opolskiego. Od lipca ruszą z pracami na ponad 7 kilometrowym odcinku jezdni południowej autostrady A4 (kierunek do Katowic) pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle (w okolicach Góry Św. Anny). Utrudnienia potrwają do września.

Roboty na autostradzie A4 Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle będą prowadzone na odcinku międzywęzłowym, bez konieczności zamykania węzłów i wyznaczania objazdów.

Roboty na jezdni południowej będą prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem ruchu na kierunek przeciwny tj. na jezdnię północną (kierunek do Wrocławia). Na jezdni północnej będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy o przekroju 2+2, rozdzielony barierami separacyjnymi z wyznaczonymi pasami ruchu poprzez tymczasowe żółte oznakowanie poziome. Oznacza to, że nie będzie sprowadzenia ruchu z dwóch pasów do jednego. Pozwoli to na ograniczenie zatorów związanych z prowadzonym remontem.

Jak zapewnia opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku poprzedzającym roboty drogowe będą ustawione toalety przenośne oraz będzie zapewniona woda pitna. Punkty, na których będzie można pobrać wodę będą również wyznaczone w odstępach co 1,0km w pasie dzielącym autostrady na jezdni północnej z ruchem dwukierunkowym.

 

Remont autostrady A4 w woj. opolskim obejmie odc. Krapkowice - Kędzierzyn Koźle

Remont autostrady A4 w woj. opolskim obejmie odc. Krapkowice - Kędzierzyn Koźle. Mapa: GDDKIA

Zadanie obejmuje m.in. rozbudowę przejazdu awaryjnego około km 256+740 oraz budowę nowego przejazdu awaryjnego około km 264+035, zlokalizowanych w pasie rozdziału autostrady, remont nawierzchni jezdni, obiektów mostowych, odwodnienia, wymianę barier.

Prace zrealizuje firma wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego, tj.: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę prawie 18 mln zł.

Wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka jezdni południowej A4 w województwie opolskim planowane jest od lipca. Zakończenie prac przewidywane jest do września 2019 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: