Od piątku remont autostrady A4 Opole – Krapkowice. Uwaga na utrudnienia!
Ruszył remont odcinka autostrady A4 w woj. opolskim. Dla kierowców to utrudnienia. korki i objazdy. Zdjęcia: GDDKIA

W woj. opolskim rozpoczyna się remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielono na dwa etapy. Pierwszy ruszy w piątek 11 maja i potrwa do 28 czerwca.

Pierwszy etap prac na autostradzie A4 obejmie odcinek od węzła Opole Południe do przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze (od km 240+500 do km 249+260). Drugi etap to odcinek od przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze do przejazdu awaryjnego ok. 4 km za węzłem Krapkowice (od km 249+260 do km 256+740). Roboty na północnej nitce będą prowadzone całą szerokością jezdni, a ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jezdnią południową. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice objazd poprowadzi przez Krapkowice.

 

Mapa remontowanego odcinka autostrady A4 w woj. opolskim

Mapa remontowanego odcinka autostrady A4 w woj. opolskim. Mapa: GDDKIA

Od 11 maja kierowcy jadący autostradą A4 z Katowic do Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) oraz z Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Opole Południe (w obrębie SPO Dąbrówka). Do 28 czerwca będą korzystać z objazdu przez Krapkowice drogami: DK45 i DW409 do węzła Krapkowice.

Objazd autostrady A4 w związku z remontem:

Mapa z proponowanymi objazdami autostrady A4 na czas  remontu

Mapa z proponowanymi objazdami autostrady A4 na czas remontu. Mapa: GDDKIA

- Na okres wakacji przywrócimy ruch na obu jezdniach a od 3 września wznowimy remont by zakończyć 30 października. Jeśli w trakcie robót będą tworzyły się zatory na autostradzie to otwierane będą bramki na punktach opłat – zaznacza Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont autostrady A2 Konin- Koło- Dąbie. Jeździmy jedną jezdnią

Po wznowieniu robót od 3 września wyłączone z ruchu zostaną łącznice północne węzła Krapkowice na autostradzie A4 (w obrębie SPO Gogolin). Kierowcy jadący A4-ką z Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423 i 409) oraz z Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423/409) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Krapkowice.

Utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: