• Facebook - conadrogach
Odcinki dróg A6, S1, S10 i obwodnice coraz bliżej realizacji
Kolejne odcinki dróg krajowych coraz bliżej realizacji. Do II etapu przetargu trafiły odcinki S1, S10, A6 i obwodnic Inowrocławia i Nowego Miasta Lubawskiego. Zdjęcia: conadrogach.pl

Do II etapu postępowań przetargowych na budowę kolejnych dróg zapisanych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) trafiły kolejne zadania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych uczestnikom przetargów na realizację odcinków dróg: A6, S1, S10 oraz łącznika obwodnicy Inowrocławia.

Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego – DK15

15 września 2016 r. do 17 wykonawców, którzy przeszli prekwalifikację, zostały wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych na projekt i budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Czas na złożenie ofert to 60 dni. Przewidywany termin podpisania umowy to kwiecień 2017 r. Obwodnica o długości 18 km będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1.

S10 – obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa

Wcześniej 13 września 2016 r. GDDKiA do II etapu postępowania zaprosiła 19 uczestników przetargu na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Termin składania ofert wyznaczono na 24 listopada 2016 r. Podpisanie umowy planowane jest w I kwartale 2017 r., a zakończenie budowy w 2020 r. Po ukończeniu tej inwestycji cały odcinek drogi między Szczecinem a początkiem obwodnicy Stargardu uzyska status drogi ekspresowej.

Obwodnica Inowrocławia – DK15 i DK25

Tego samego dnia zaproszenia do uczestnictwa w drugim etapie postępowania wysłano również do pozytywnie zweryfikowanych uczestników przetargu na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia. Prawie 5 km trasa będzie uzupełnieniem obecnie budowanej obwodnicy miasta i znacznie usprawni ruch na trasie Bydgoszcz – Konin.

S1 Pyrzowice Lotnisko -Podwarpie

14 września 2016 r. Dyrekcja wysłała zaproszenia do składania ofert w postępowaniu przetargowym na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1, na odcinku od węzła Lotnisko do Podwarpia, o długości 9,7 km. Droga S1 jest jednym z kluczowych odcinków sieci drogowej południowej Polski.

Autostrada A6 Dąbie – Rzęśnica i węzeł Kijewo

W tym samym dniu do II etapu przetargów zaproszono też uczestników postepowań dotyczących rozbudowy węzła Szczecin Kijewo na autostradzie A6 i przebudowy autostrady A6 węzeł Szczecin Dąbie – węzeł Rzęśnica. Na złożenie ofert wykonawcy będą mieli czas do połowy listopada. Podpisanie umów powinno nastąpić w I kwartale 2017 r. Przebudowa autostrady w. Dąbie - w. Rzęśnica ma zakończyć się w 2019 r. Przebudowa węzła Kijewo potrwa do 2020 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: