Opolskie: Pomimo zimy, idą prace na obwodnicy Myśliny
Na obwodnicy Myśliny w woj. opolskim prace w okresie zimowym trwają. Z nowej trasy skorzystamy w połowie 2020 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Myśliny – to nowa obwodnica na drodze krajowej nr 46 w woj. opolskim. Jej budowa powinna zakończyć się w połowie 2020 roku. Wykonawca realizuje zakres prac dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.

Wykonawca konsorcjum firm BITUM z Lipia Śląskiego, DROG-BUD z Lubojenki oraz Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej, realizuje możliwe prace pomimo okresu, w którym począwszy od 15 grudnia do 15 marca na dużych inwestycjach drogowych rozpoczęła się przerwa zimowa.

 

Budowa obwodnicy po południowej stronie miejscowości Myślina (w ciągu drogi krajowej nr 46) wyniesie ponad 40,7 mln zł. W efekcie prac, które ruszyły w połowie 2018 roku powstanie droga o szerokości 10 m (dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz dwa pobocza po 1,5 m). W ramach prac powstaną również trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi. Długość obwodnicy wyniesie ponad 3 km i będzie ona kontynuacją oddanej kilka lat temu obwodnicy Dobrodzienia.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kon
2019-02-02 20:41
ostatnio jechalem to widzialem. z opola na czestochowe droga 46 cala porobiona na odcinku opolskim. Zaczyna sie woj. slaskie i zaczyna sie tragedia. nic doslownie nie robia od 25 lat na tej drodze, to jest jakis kiepski zart.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: