Opolskie: Zamknięta DK45 od Reńskiej Wsi do Poboroszowa
Do listopada 2019 roku potrwa rozbudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku Reńska Wieś - Większyce – Poborszów (około 7 km) w woj. opolskim. Zdjęcia: GDDKIA

Coraz większe utrudnienia i objazdy czekają na kierowców podróżujących drogą krajową nr 45 w woj. opolskim. Prace budowlane prowadzone są już na całym, 7 kilometrowym, odcinku drogi krajowej nr 45 przewidzianej do przebudowy tj. od Poborszowa do Reńskiej Wsi.

Od kwietnia zamknięty był kilometrowy odcinek drogi od Reńskiej Wsi w do łacznika z obwodnicą Kędzierzyna Koźla. Objazd prowadził południową obwodnicą. Od 28 maja na kierowcy mierzą się z dużo poważniejszymi utrudnieniami. Drogowcy wyłączyli z ruchu kolejny, dłuższy odcinek – od Reńskiej Wsi aż do Poborszowa na trasie Racibórz-Opole. Wprowadzono objazdy. Zaleca się by podróżujący kierowali się na Prudnik, następnie drogami wojewódzkimi nr 414 (kierunek Prószków) i 429. Przejazd DK45 możliwy jest dopiero w rejonie Zimnic.

Przebudowa drogi krajowej nr 45 od Reńskiej Wsi do Poboroszowa to becnie jedna z największych inwestycji w rejonie Kedzerzyna-Koźla. Prace mają zakończyc sie do połowy listopada 2019 roku.

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 45

Inwestycja na DK45 obejmuje:

  • rozbudowę drogi krajowej nr 45 na odcinku od Reńskiej Wsi przez Większyce, Komorno do Poborszowa, w tym regulację szerokości jezdni do 7 metrów;

  • wzmocnienie konstrukcji nawierzchni;

  • wybudowanie ronda w miejscu skrzyżowania dróg krajowych nr 45 i 38 z drogą wojewódzką nr 418.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kasia
2018-07-04 12:00
Do listopada 2019?!?!? Mam nadzieje ze to pomylka i miało być 2018!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: