1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Opóźnienia na budowie odcinka S7 Chęciny – Jędrzejów

Opóźnienia na budowie odcinka S7 Chęciny – Jędrzejów

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2017-08-26
Opóźnienia na budowie odcinka S7 Chęciny – Jędrzejów
Duże opóźnienia na budowie drogi S7 Chęciny - Jędrzejów. Prace wykonuje włoska firma Salini. Nie ma szans abyśmy z nowego, około 21 km odcinka skorzystali w październiku jak przewiduje umowa. Zdjęcia: GDDKIA
Już we wrześniu pojedziemy nowym 20 km odcinkiem drogi S7 z Jędrzejowa w kierunku granicy województw. Niestety tak dobrych wiadomości nie ma dla drugiego odcinka S7 z Jędrzejowa do Chęcin, który realizuje włoska firma Salini. Tu prace zakończą się z dużym poślizgiem, bo dopiero w przyszłym roku.

Umowa na odcinek S7 Jędzrzejów - Chęciny, zawarta z konsorcjum Salini polska, Salini Impregilo i Todini jest warta 585,7 mln zł. Umowny termin wykonania prac przypada na październik tego roku. Dzisiaj wiadom, że zakończenie prac zgodnie z umowa jest nierealne. Co prawda wykonawca trasy oddaje krótkie odcinki nowej jezdni S7 do dyspozycji kierowców, jak np. na początku sierpnia fragment pomiędzy miejscowościami Podlesie i Podchojny, jednak do zakończenia całego odcinka jeszcze daleka droga. Prace powodują zmiany w organizacji ruchu. W ostatnim tygodniu wykonawca poinformował o przełożeniu ruchu lokalnego w miejscowości Wrzosy z drogi powiatowej nr 0385T oraz z miejscowości Starochęciny z drogi powiatowej nr 0377T na nową wybudowaną drogę dojazdową DL 4 biegnącą równolegle do budowanej drogi ekspresowej S7 po jej wschodniej stronie w km 0+000 -1+170 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 763. Zmiana ta ma umożliwić wykonanie robót ziemnych, nasypowych oraz konstrukcyjnych na ciągu głównym drogi ekspresowej S7. Ruch tranzytowy w ciągu drogi nr 7 odbywa się bez zmian.

Stan prac na budowie drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jedrzejów, sierpień 2017 r.

Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów przedłuży się do 2018 r

Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jedrzejów przedłuży się o kilka miesięcy. Zdjęcia: GDDKIA

Z ostatnich informacji wynika, że z uwzględnieniem przerwy zimowej, przewidywany termin zakończenia całego odcinka może przypaść dopiero na drugi kwartał 2018 roku. Ministerstwo infrastruktury zapowiedziało podjęcie konkretnych działań dla zmobilizowania włoskiego wykonawcy. Wykonawca broni się wyliczając dodatkowe trudności na jakie napotkał tj. odmienne niż w projekcie warunki gruntowo – wodne oraz problemy z przełożeniem linii wysokiego napięcia.

Droga ekspresowa nr 7 na odcinku Chęciny – Jędrzejów będzie miała 21,5 km długości. Połączy istniejącą od 2013 roku obwodnicę Kielc ze wschodnią obwodnicą Jędrzejowa. Dostęp do drogi zapewnią węzły w Tokarni, Brzegach i Mnichowie. Na trasie zaplanowano miejsca obsługi podróżnych w Smykowie i Podlesiu. W sumie na całym odcinku powstanie m.in.11 wiaduktów w ciągu S7 i 4 nad trasą. Wybudowanych zostanie 6 mostów oraz tunel pieszo-rowerowy.

Droga ekspresowa S7 Chęciny - Jędrzejów

Budową drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów zajmuje się włoska firma Salini. Zdjęcia: GDDKIA

Droga ekspresowa S7 o docelowej długości 720 km połączy północ kraju (Gdańsk) z południem (Rabka-Zdrój, tu popularnie nazywana jest Zakopianką). Jest ona częścią międzynarodowej drogi E28 (na odcinku Gdańsk-Lipce – Elbląg-Wschód) i E77. Łączy województwa: pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Jej budowa cały czas trwa w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim. Po zakończeniu realizacji będzie najdłuższą drogą ekspresową w Polsce.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Chęciny