• Facebook - conadrogach
Osiem ofert w przetargu na projekt dla S11 Bobolice - Szczecinek
Ponad 6 mln zł chce firma Transprojekt Gdański za opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka S11 Bobolice - Szczecinek. Mapa: GDDKIA

Otwarto oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla S11 Bobolice-Szczecinek w województwie zachodniopomorskim.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty cenowe w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Bobolice-Szczecinek o długości 24,5 km. Drogowcy na realizacje zadania zamierzali przeznaczyć ponad 8,6 mln zł.

Wpłynęło 8 ofert cenowych, najtańszą ofertę za kwotę 6,015 mln złotych złożyła firma Transprojekt Gdański. Oferty cenowe będą oceniane biorąc pod uwagę określone w postępowaniu kryteria (50% cena, 40% doświadczenie zespołu projektowego i 10% termin realizacji).

– Wybrany w przetargu wykonawca opracuje komplet dokumentacji projektowej łącznie z projektami budowlanymi i wykonawczymi dla tego odcinka S11, drogi która docelowo połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z południem Polski – informuje Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Odcinek drogi S11 Bobolice Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszalin – Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Prace przygotowawcze prowadzone będa też dla drogi S11 na odcinku Bobolice – Szczecinek. Stało sie to możliwe po zapewnieniu finansowania przez ministerstwo.

Droga ekspresowa S11 Kołobrzeg – Poznań - Bytom połączy środkowe i wschodnie wybrzeże Bałtyku poprzez tereny Wielkopolski ze Śląskiem, a poprzez autostradę A4 z Małopolską i Podkarpaciem.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: