Ostatnie dni remontu autostrady A4 koło Wrocławia
Remont autostrady A4 w pobliżu Wrocławia dobiega końca. Mapa: GDDKIA

Niemal od początku września kierowcy zmagają się z utrudnieniami i korkami na autostradzie A4 w okolicach węzła Wrocław Wschód, gdzie ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią południową. Dowiedzieliśmy się, że remont zakończy się najpóźniej w ten weekend.

Prowadzone prace to ostatni etap remontu jezdni północnej autostrady A4. Prace związane są z wymianą nawierzchni tj. warstwy ścieralnej, wiążącej i lokalnie podbudowy, wymianą elementów BRD i oznakowania poziomego.

W ramach prowadzonych prac remontowych na A4, w rejonie węzła Wrocław Wschód, został wyłączony z ruchu około 2 kilometrowy odcinek autostrady w kierunku na Wrocław tj. odcinek jezdni północnej od km 163+260 do km 165+200. Ruch na tym odcinku jest poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową tj. jezdnią w kierunku Opola. Dodatkowo zamknięty jest węzeł Wrocław Wschód, łącznice zjazdowe i wjazdowe są wyłączone z ruchu.

Roboty drogowe od ponad dwóch tygodni skutecznie korkują w godzinach szczytu autostradę A4. Tworzą się wtedy kilometrowe korki na wysokości Bielan Wrocławskich albo od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (węzeł Wrocław Południe) Na szczęście roboty i utrudnienia dobiegają końca. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, węzeł Wrocław Wschód będzie zamknięty jeszcze do środy, 26 września. Z kolei jezdnia północna autostrady A4 prowadząca do Wrocławia będzie zamknięta do 29 września (sobota).

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: