• Facebook - conadrogach
Pierwsze prace środowiskowe na drodze S5
W ramach budowy drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzone są prace służące ochronie przyrody. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszyły prace środowiskowe na jednym z odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Będą one sukcesywnie rozszerzane o kolejne odcinki budowanej trasy. Ich zakres zostanie również zwiększony po wydaniu zezwoleń na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

W ramach budowy drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzone będą liczne prace zmierzające do ochrony przyrody, zarówno w czasie trwania budowy jak i po jej zakończeniu.

Prowadzone działania polegać będą między innymi na montażu ogrodzeń chroniących płazy przed wejściem na teren budowy oraz montażu budek lęgowych dla ptaków. W ramach realizowanych działań przewidziano również przenosiny w bezpieczne miejsca owadów i ich siedlisk (pachnica dębowa, mrowiska) i chronionych gatunków roślin.

Jak przypomina GDDKiA podobne działania były prowadzone już wielokrotnie w czasie budowy kujawsko-pomorskiego odcinka autostrady A1. - Tylko w 2011 roku poza pas drogowy budowanej trasy, udało się przenieść i tym samym uratować prawie 10 tysięcy płazów – zaznaczają drogowcy.

Przypomnijmy, w 2015 roku podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę prawie 130 km drogi ekspresowej S5 na 7 odcinkach od granicy województwa do węzła Nowe Marzy na połączeniu z autostradą A1. Projekt zakłada budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, z rezerwą na trzeci pas. Jest to obecnie największa inwestycja drogowa realizowana w województwie kujawsko-pomorskim.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Drajver
2017-03-16 09:00
w powiecie żnińskim na trasie a właściwie tam gdzie ma przebiegać S5 to ni widu ni słychu

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: