• Facebook - conadrogach
Pierwszy krok do budowy drogi S19 w woj. mazowieckim
W województwie mazowieckim przewidziane do budowy jest 32 km drogi ekspresowej S19. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Zdjęcia: GDDKIA

Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla około 32 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 na terenie woj. mazowieckiego. Wyłonione w przetargu biuro projektowe zajmie się opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Będzie miał na to 32 miesiące.

- Zadaniem wykonawcy, który złoży najkorzystniejszą ofertę, będzie przygotowanie możliwych do realizacji wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S19 na odcinku od granicy z woj. podlaskiego - Łosice - granica z woj. lubelskim. Propozycje przebiegu trasy zostaną przedstawione społeczeństwu podczas spotkań informacyjnych. Wszystkie warianty przebiegu zostaną poddane analizie obejmującej aspekty techniczne, ekonomiczne i środowiskowe – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

 

Mapa lokalizacji drogi ekspresowej S19 w woj. mazowieckim

 

Mapa z odcinkiem drogi ekspresowej S19 granica z woj. podlaskim - Łosice - granica z woj. lubelskim. Mapa: GDDKIA

 

Ostatecznego zatwierdzenia przebiegu tego 32 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 dokona Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydając decyzję środowiskową. W kolejnym etapie wykonawca dokumentacji przeprowadzi badania geologiczne dla wskazanego wariantu trasy oraz wykona elementy koncepcji programowej.

Dalszym etapem przygotowań do realizacji będzie opracowanie dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19. Zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 ) realizacja tego odcinka zaplanowana jest na lata 2022-2025.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: