• Facebook - conadrogach
Po jednym pasie na autostradzie A4 Złotoryja - Legnica
Utrudnienia na A4 Złotoryja -Legnica. Wykonawca buduje węzeł Legnica Południe, łączący A4 z drogą S3. Zdjęcia: GDDKIA

Na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Złotoryja, a Legnica (od km 85+791 do km 87+768) gdzie powstaje węzeł Legnica Południe w ciągu drogi ekspresowej S3 nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Ruch puszczony jest jednym pasem w każdym kierunku.

Wyłączone z ruchu są zewnętrzne pasy autostrady na obu jezdniach na odcinku 2 km. Wykonawca rozpoczyna budowę pasów włączenia i wyłączenia drogi ekspresowej S3 z istniejącym układem drogowym. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do końca czerwca.

Wszystkie utrudnienia na autostradzie A4

Droga ekspresowa S3 Północ Nowa Sól - Legnica (A4) zlokalizowana jest na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Odcinek dolnośląski liczy niemalże 50 km długości. Jednym z ważniejszych węzłów na zadaniu jest węzeł Legnica Południe zlokalizowany na połączeniu budującej się drogi ekspresowej S3 z istniejącą autostradą A4, na terenie gminy Krotoszyce na wysokości miejscowości Szymanowice. Węzeł zaprojektowano jako bezkolizyjny typu WA, w którym relacje skrętne realizowane są tylko przez manewry włączania, wyłączania i przeplatania. Układ węzłów to dwie trąbki połączone łącznicami. Węzeł połączy relacje Świnoujście - Lubawka (S3) oraz Jędrzychowice - Wrocław (A4).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: