Pod koniec roku pojedziemy ekspresową S3 Legnica - Bolków
Budowa drogi ekspresowej S3 Legnica - Bolków dobiega końca. Z nowego, około 36 km odcinka mamy skorzystać pod koniec tego roku. Zdjęcia: GDDKIA

Prace przy budowie drogi ekspresowej S3 na trasie z Legnicy (węzeł z autostradą A4) do Bolkowa postępują zgodnie z założonym planem. Oznacza to, ze z nowymi odcinkami, w tym obwodnicą Jawora, powinniśmy pojechać w IV kwartale tego roku. Kierowcy korzystają już z kolejno udostępnianych wiaduktów w ciągu nowej trasy.

Budowa dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica – Bolków rozpoczęła się w 2014 r. Inwestycję podzielono na dwa odcinki Legnica – Jawor i Jawor - Bolków, które realizują firmy Eurovia, Warbud i Mota-Engil. W sumie budowane jest prawie 36 kilometrów nowej ekspresówki S3. Istotną częścią trasy jest obwodnica Jawora, na którą czekają nie tylko mieszkańcy ale i nowy inwestor w specjalnej strefie ekonomicznej – firma Mercedes-Benz.

 

Droga ekspresowa S3 - węzeł Bolków

Pod koniec lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na węźle Bolków. Dotychczasowy przebieg drogi krajowej DK5 został przełożony na nowy jej przebieg, nad S3. Jest to wiadukt WD21 relacji: Wrocław – Kamienna Góra. Zdjecia: GDDKIA.

 

Dzięki tej inwestycji Dolny Śląsk zostanie skomunikowany ze Szczecinem i Świnoujściem. Trasa S3 skróci też znacznie czas podróży w Karkonosze i docelowo do południowej granicy kraju w Lubawce bo kontynuacją inwestycji będzie odcinek drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki wraz z obwodnicą Kamiennej Góry. Obecnie drogowcy próbują wyłonić wykonawców prac dla dwóch odcinków na jakie podzielono ten brakujący fragment S3-ki. Fragment będzie miał długość około 32 km i będzie jednym z trudniejszych do wykonania. W jego ciągu zaplanowano wiele obiektów inżynieryjnych, w tym dwa tunele, zlokalizowane na wysokości miejscowości Sądy Górne i Bogaczowice. Cała droga ekspresowa S3 ma być gotowa w 2023 roku.

Docelowo droga ekspresowa S3 połączy się z czeską autostradą D11 i zapewni komfortowe połączenie z Pragą i dalej z środkową i południową częścią Europy.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

M Chapple
2019-03-05 21:37
Is the section between the A4 and Bolkow open yet, last couldnt get onto S3 southbound, only open going northbound from Legnica was available- had to go into Legnica, then Jawor and Swjebodice to access Walbrzych-utter nightmare any update on S3 progress would be helpful as going again this summer
Strzegomianin
2018-08-28 20:27
co się dzieje z połączeniem S3 z drogą 374 będzie węzeł ( II ) czy nie będzie koło Zębowic
Apollos
2018-08-26 20:25
do Wojciech: po pierwsze -nie wszyscy będą jechać z Bolkowa do JG, bo niby po co? Jest jeszcze Wałbrzych i kierunek na południe Europy. Po drugie do Pragi wcale nie jest dużo dalej z Zagłębia Miedziowego przez Lubawkę. Po trzecie jak sobie wyobrażasz ominięcie właśnie tego Zagłębia i puszczenie tej drogi przez puste pola i lasy?? Po czwarte jak sobie wyobraźasz poprowadzenie ekspresówki przez Karkonosze, czy nawet Izery ??? Popatrz na mapę regionu, topografię terenu, a potem pisz nie obraźając innych.
jakas1
2018-08-14 11:17
Łącznik jednopasmowy, który powstanie za może 7-10 lat.
Do Jakas1
2018-08-08 09:46
Dlaczego opowiadasz bzdury??? Przecież zarówno z Wałbrzycha, jak i z Jeleniej Góry w ciągu dwóch lat ma powstać łącznik do S3: https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/walbrzych-jak-bedziemy-jezdzic-do-s3-6-wariantow-foto/cid,15752,a
Krzysiek
2018-08-05 00:47
196km a 205km, to jest dużo bliżej ? Poza tym najważniejszy jest czas dojazdu, a nie długość drogi...
Wojciech
2018-08-04 02:09
Budowa S3 przez Bolków i Lubawkę to debilizm. Od Bolkowa wszyscy będą jechać na Jelenią Górę i Szklarską bo jest dużo bliżej do Mladej Boleslav i Pragi niż dookoła przez Lubawkę. Ta droga powinna być poprowadzona od Nowej Soli prosto na południe przez okolice Bolesławca do Szklarskiej z pominięciem miasta.
Alex
2018-08-03 13:48
To ciekawych macie tam Polityków w Wałbrzychu ze 7km od miasta jest ekspresowka a brak węzła
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: