• Facebook - conadrogach
Podkarpacie: Obwodnice Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa w 2018 roku
Najpóźniej za 3 lata powstaną obwodnice Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa na Podkarpaciu.

Za niespełna trzy lata na mapie drogowej Podkarpacia pojawią się nowe obwodnice – Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa. Trasy będą częścią drogi wojewódzkiej nr 865. Przebudowy doczeka się też droga wojewódzka nr 867 z Oleszyc do Lubaczowa.

Obwodnice Oleszyc i Cieszanowa mają mieć łącznie 5 kilometrów długości, a Lubaczowa 3,5 km.

Rozstrzygnięto już przetarg dotyczący przebudowy drogi wojewódzkiej nr 867 z Oleszyc do Lubaczowa wraz z budową obwodnic Oleszyc i Cieszanowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag Sp. z o. o. Podpisanie umowy planowane jest po zakończeniu procedury odwoławczej, bowiem jeden z oferentów złożył odwołanie.

Natomiast do 20 kwietnia drogowcy czekają na oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lubaczowa. Wykonawca będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje i zrealizować inwestycję. Dokumentacja przetargowa przewiduje rozpoczęcie zadania na koniec czerwca br. i jego zakończenie jesienią 2018 roku.

Inwestycja ma być współfinansowana w Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: