Podkarpackie: Utrudnienia na DW887 Brzozów-Daliowa
Utrudnienia - realizacja inwestycji.

Od poniedziałku, 3 marca kierowcy jadący z Brzozowa drogą wojewódzką nr 887 w kierunku Rymanowa muszą liczyć się z utrudnieniami. Rozpoczęły się bowiem prace związane z rozbudową drogi i budową nowego mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Bzianka.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do pierwszego tygodnia października br.

Nowy most będzie obiektem szerszym i dłuższym. Zostanie wyposażony w 7 metrową jezdnię, obustronne chodniki o szerokości 1,5 metra każdy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Brzegi i dno rzeki zostaną odcinkowo umocnione. Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę nośności, co oznacza, że przystosowana będzie do przenoszenia obciążenia do 50 ton. Do tej pory możliwy był tutaj ruch pojazdów o masie całkowitej do 30 ton.

Rozbudowana zostanie również droga na dojazdach do obiektu. Poszerzona do 7 metrów jezdnia oraz nowo wybudowane obustronne chodniki dla pieszych zwiększą przestrzeń drogi, a wzmocniona, bardziej odporna na koleinowanie nawierzchnia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu wszystkich jego uczestników - zaznacza Podkarpacki ZDW.

Proponowane objazdy drogi wojewódzkiej nr 887:

  • ruch tranzytowy (powyżej 10t): droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 9 oraz droga wojewódzka nr 866 – około 40 km

  • ruch lokalny (do 10 ton): droga powiatowa nr 1972R, droga powiatowa nr 2006R – około 10,8 km

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: