Podlasie: DK63 w Kolnie będzie jak nowa
Droga krajowa nr 63 - przejście przez Kolno jest w przebudowie. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku. Zdjęcia: GDDKIA

Od miesiąca trwa przebudowa drogi krajowej nr 63 w Kolnie. Prace są zaawansowane i jak podkreślają drogowcy robota idzie "pełną parą". Nową droga pojedziemy we wrześniu przyszłego roku.

Kolidujące z inwestycją drzewa zostały wycięte, po kamienicy, którą trzeba było rozebrać, aby przebudować skrzyżowanie – nie ma już śladu, a pierwszy odcinek nawierzchni jest już sfrezowany.

Przebiegająca przez miasto droga krajowa nr 63 została zamknięta na pierwszym, około 200-metrowym odcinku, jadąc od strony Łomży. Przygotowano objazd, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Stara nawierzchnia została sfrezowana, trwa rozbiórka przyległych chodników.

Krajowa DK63 na przebudowywanym odcinku prowadzi przez zwartą zabudowę miasta z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje, więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś - ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.

Zgodnie z umową - do 30 września przyszłego roku - „Przejście przez Kolno” na długości 2,4 km ma być gotowe. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: