Podlaskie: DK63 przez Kolno w trakcie przebudowy
Przebudowa drogi krajowej nr 63 w Kolnie (woj. podlaskie) - 2/3 robót wykonanych. Przejezdność na przełomie września i października. Zdjęcia: GDDKIA

Na kilka miesięcy przed zakończeniem przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie wykonanych jest 2/3 robót. Gotowy jest odcinek próbny w rejonie wybudowanego ronda, a na pozostałych fragmentach trwają intensywne prace. Główna droga ma być przejezdna na przełomie września i października, a zakończenie wszystkich robót planowane jest na listopad br.

Cały modernizowany odcinek drogi krajowej nr 63 w Kolnie ma niemal 2,5 km. Obecnie, w zależności od miejsca, trwają roboty przy podbudowie (dolna warstwa konstrukcji nawierzchni) czy wzmacnianie podłoża w rejonie mostu. Z kolei nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ulic z ul. Kolejową i Witosa jest już gotowe wraz z kilkuset metrowym odcinkiem ulicy, jako odcinek próbny. Zaawansowanie prac jest obecnie szacowane na około 65 procent.

Wykonawca planuje finisz prac na wrzesień, kiedy to ma być układana warstwa ścieralna. Droga powinna być przejezdna na przełomie września i października.

Przejście przez Kolno, to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej. Koszt inwestycji, której zakończenie planowane jest na listopad, to 27 mln zł.

Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą - Konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała 17 lutego 2017. Po etapie projektowania, w maju ubiegłego roku, wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął roboty.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: