Podlaskie: Rozbudowa DK65 przez Mońki wystartowała
Pierwsze prace przy rozbudowie 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65 w Mońkach. Zdjecia: GDDKIA

Droga krajowa nr 65 przechodząca przez Mońki (woj. podlaskie) zyska nową nawierzchnię. Prace przy rozbudowie 3 kilometrowego odcinka już ruszyły i mają potrwać do końca roku.

W piątek, 1 marca, formalnie został przekazany wykonawcy teren robót. Ustawiano też znaki tymczasowej organizacji ruchu (zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu na czas wykonywania robót), , które będą obowiązywać niemal do końca tego roku, czyli planowanego zakończenia prac. Pierwsze utrudnienia związane będą z niezbędną wycinką drzew rosnących tuż przy jezdni.

W ramach zadania - oprócz budowy nowej jezdni drogi głównej - powstaną odcinki dodatkowych jezdni do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego, zatoki autobusowe, a także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zjazdy publiczne i indywidualne, wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, a główna ulica Moniek zyska nowe oświetlenie uliczne.

Przejście przez Mońki, bo to główna ulica miasta, jest kontynuacją ubiegłorocznych prac na drodze krajowej nr 65, w ramach których przebudowano 11-kilometrowy odcinek od Knyszyna, właśnie do Moniek. Po zakończeniu prac nowa konstrukcja jezdni DK65 zapewni nośność 11,5 tony na oś.

Prace w Mońkach potrwają do końca tego roku. Ich wartość przekroczy 41 mln zł (wartość kontraktu budowlanego).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

irek
2019-03-15 13:10
Ktoś wie, jak będzie przebiegała obwodnica Moniek trasy S8 (Ełk - Knyszyn)? Plotka głosi że przez Rybaki , Moniuszeczki i Kuczyn.... Widział ktoś plany ronda na ul Białostockiej tuż przy dawnym PZU i tunelu pod torami ?
Zenek
2019-03-07 10:14
a le prace idą pełną parą - na zdjeciu sceneria jak z "Misia"
Kristof
2019-03-06 19:42
10 miesięcy prac ......3km przebudowanej drogi ! Jakiś rekord świata :-)

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: