Pojawią się nowe mosty na DW890 w Bieszczadach
Powstaną dwa nowe mosty w ciągu drogi wojewódzkiej nr 890 w rejonie Bieszczad. Zdjęcia: UM Woj. Podkarpackiego

Będą dwa nowe mosty na południu województwa podkarpackiego, a dokładniej w Liskowatem w Bieszczadach. To kolejna inwestycja mostowa na drodze wojewódzkiej nr 890 Kuźmina – Krościenko. Rozbudowany zostanie też fragment drogi pomiędzy nimi. 29 maja oficjalnie ruszyła budowa.

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 890 Kuźmina – Krościenko zlokalizowanych jest osiem mostów. W ubiegłych latach dzięki środkom unijnym oraz tym pochodzącym z budżetu państwa, zmodernizowano aż sześć przepraw. Przebudowa ostatnich dwóch w Liskowatem właśnie się rozpoczęła.

Prace obejmują zarówno budowę mostów, dojazdów, drogi pomiędzy obiektami, muru oporowego oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna potoku. Roboty potrwają około siedmiu miesięcy. W miejscu wysłużonych przepraw powstaną nowe, kompleksowo wyposażone w 7-metrową jezdnię i 1,5-metrowe chodniki. Bezpieczeństwo na obiektach zwiększą balustrady i bariery. Nowe mosty będą posiadały najwyższą klasę, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton.

Wykonawcą robót budowlanych o wartości 6 430 378,99 zł jest Strabag. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 15 listopada 2018 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

1234abcd
2018-05-31 13:29
To nie są Bieszczady ale pewnie z budżetu Bieszczadów trzeba POCIĄGNĄĆ KASĘ .Chyba jakiś polski marszałek buduje przelot do swojej rodziny Hej sokoły.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: