• Facebook - conadrogach
Połączenie A4 z DK75: II odcinek Łącznika Brzeskiego w przetargu
Do 2023 roku ma powstać kolejny odcinek obwodnicy Brzeska od strony południowo- zachodniej. To tzw. Łącznik Brzeski, który zapewni dogodne połączenie DK75 z Nowego Sącza z autostradą A4. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył przetarg na Koncepcję Programową dla kolejnego etapu „Łącznika Brzeskiego” w ciągu drogi krajowej nr 75 Brzesko - Nowy Sącz. Druga część trasy, łączącej tę drogę z autostradą A4 ma powstać latach 2020-2023.

Do 16 marca 2017 r. potencjalni wykonawcy mogą składać dokumenty do przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej wraz ze Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym i uzyskaniem decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla przebudowy drogi krajowej nr 75 klasy GP na odcinku Brzesko - Nowy Sącz, odcinek I , II etap „łącznika Brzeskiego”. Całą dokumentacje należy wykonać w 31 miesięcy – informuje małopolski oddział GDDKiA. Uzyskanie decyzji środowiskowej planowane jest na 2019 r. Inwestycja ma być realizowana w systemie "projektuj i buduj" w latach 2020-2023.

II etap „Łącznika Brzeskiego” będzie kontynuacją etapu I. Droga o długości 3,15 km rozpocznie się estakadą nad rondem ( włączenie do DK94 ) a włączy się do DK75 w rejonie styku ulic: A. Mickiewicza i Cesarski Gościniec. Łącznik będzie pełnił rolę południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska i pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta jaki obecnie przechodzi przez miasto z trasy autostrada A4 - Nowy Sącz.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: