Półmetek prac ziemnych na budowie drogi S7 koło Skarżyska-Kamiennej
Budimex realizuje prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw. Prace postępują zgodnie z planem - zapewnia wykonawca. Zdjęcia: GDDKIA

Trwa budowa blisko ośmiokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 koło Skarżyska-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. - Przekroczyliśmy półmetek w realizacji prac ziemnych i wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – zapewnia wykonawca prac, firma Budimex.

Umowę na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego – węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamiennej podpisano z firmą Budimex 10 października 2017 roku. Wartość robót to 259,8 mln zł. Na realizację zadania Budimex ma 22 miesiące od podpisania umowy (bez wliczania okresów zimowych) i jak ocenia nie ma zagrożenia terminu oddania trasy, bo prace postępują bez problemów. Obecnie na budowie trwa etap prac ziemnych i robót obiektach mostowych. Zaawansowanie prac ziemnych przekroczyło półmetek.

 

Budowa drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw

Budowa drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw. Zdjęcia: GDDKIA

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 7,6 km połączy wybudowany w 2017 fragment drogi S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy. Będzie to odcinek dwujezdniowy po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ciągu trasy powstaną dwa węzły drogowe: Skarżysko Kamienna Północ, Skarżysko Kamienna Zachód. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

Dzięki inwestycji, która zakończy się w maju 2020 roku, droga nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości prawie 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Witek
2018-09-26 22:28
No szybciej!!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: