1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Pomorskie: Potrzebny nowy wykonawca dla DK22 Czarlin - Knybawa

Pomorskie: Potrzebny nowy wykonawca dla DK22 Czarlin - Knybawa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-01-19
Pomorskie: Potrzebny nowy wykonawca dla DK22 Czarlin - Knybawa
Konieczny był ponowny przetarg na dokończenie prac na DK22 Czarlin - Knybawa. Zdjęcia: GDDKIA
Ruszył przetarg na dokończenie przebudowy drogi krajowej nr 22 Czarlin – Knybawa w woj. pomorskim. To skutek zerwanej umowy z poprzednim wykonawcą, który nie dał rady dokończyć prac.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy prace budowlane na drodze krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą na odcinku od km 339+675 do km około 343+350 (z wyłączeniem wiaduktu nad linią kolejową).

- W ramach zamówienia należy przeprowadzić inwentaryzację wykonanych robót, wykonać brakujące opracowania projektowe, zrealizować roboty w zakresie samej drogi krajowej nr 22 oraz infrastruktury towarzyszącej. Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 2 lutego br. – informują drogowcy.

 

Przypominamy, że w konsekwencji odstąpienia od umowy z poprzednim wykonawcą inwestor, czyli GDDKiA Oddział w Gdańsku, dokonał inwentaryzacji wykonanych prac. Równolegle zarządca drogi uporządkował plac budowy, dokonał wycinki oraz usunięcia wiatrołomów i zakrzaczeń, usunął pozostawione materiały budowlane oraz zabezpieczył miejsca niebezpieczne w sposób umożliwiający jak najmniej uciążliwe prowadzenie ruchu drogowego. Wcześniej, dzięki wykonanej nowej nawierzchni na południowym wiadukcie nad linią kolejową, przywrócono normalny, dwukierunkowy ruch na obiekcie. W grudniu 2020 r. wprowadzono kolejne ułatwienia w przejeździe na węźle w Czarlinie – zlikwidowano duże, tymczasowe rondo i umożliwiono przejazd na wprost po kluczowym wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 22 (Starogard Gdański – A1 – Malbork) oraz pod nim na DK91 (Gniew – Tczew). Był to efekt wdrożenia planu awaryjnego zmierzającego do udrożnienia całego węzła drogowego Czarlin.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22