Pomorskie: Szykuje się rozbudowa DK20 pod Kościerzyną
Rozbudowę 6,2 km odcinka, przebudowę skrzyżowań i budowę ciągu pieszo-rowerowy obejmuje ogłoszony przetarg na roboty budowlane dla odcinka drogi krajowej nr 20 Korne - Kościerzyna. Zdjęcia: GDDKIA

W drugiej połowie lipca poznamy oferty złożone w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 20 prowadzącej do obwodnicy Kościerzyny. Prace obejmą ponad 6 kilometrowy odcinek Korne – Kościerzyna. Zadanie ma być zrealizowane do końca przyszłego roku.

Rozbudowa drogi krajowej nr 20 na odcinku Korne – Kościerzyna to jedno z zadań realizowanych w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Początek tego odcinka znajduje się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 235 w miejscowości Korne, a koniec znajduje się przy Obwodnicy Kościerzyny.

Rozbudowie podlega około 6,2 km drogi krajowej nr 20 oraz skrzyżowania znajdujące się na tym odcinku drogi krajowej, w tym to w Kornem, gdzie powstanie rondo. Ponadto budowie i przebudowie podlegać będą krótkie odcinki dróg wojewódzkiej i gminnych w obszarze wlotów na skrzyżowania, a także większość obiektów inżynierskich oraz szereg elementów istniejącej infrastruktury technicznej. Przebudowany zostanie także przejazd przez linię kolejową koło Łubiany. Warto zaznaczyć, że w zakres inwestycji wchodzi budowa na całej długości drogi krajowej ciągu pieszo-rowerowego.

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi, dostosowanie parametrów drogi do wymaganej klasy technicznej, polepszenie dostępności ekonomicznej i komunikacyjnej regionu, poprzez skrócenie czasu i zapewnienie właściwych warunków podróży, przy jednoczesnym uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.

Otwarcie ofert zaplanowano 18 lipca 2019 r. Budowa ma zostać zrealizowana do końca 2020 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Johny
2019-07-04 11:33
Weźcie się za budowę dróg wojewódzkich (żółtych) na pomorzu bo jest tragedia! drogi nie mają linii, pobocza, drzewa stoją na drodze zamiast za rowem! ile jeszcze osób zdechnie ? Weźcie się za robotę POwcy z pomorskiego ! wstyd

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: