Ponad 1,6 mld zł na obwodnice, remonty i przebudowy na drogach wojewódzkich w Małopolsce
W 2018 r. w Małopolsce ruszy budowa obwodnic: Tuchowa, Babic, Zator-Podolsze i Skawiny, a zakończą się prace dla obwodnic Miechowa i Gdowa. Planowana jest rozbudowa DW968 Lubień – Zabrzeż, DW958 Chabówka – Zakopane, DW975 Bartkowa Posadowa – Dąbrowa.

Rozpoczęcie budowy kolejnych obwodnic miast, remonty i przebudowa dróg wojewódzkich – to plan Małopolski na 2018 rok pod względem inwestycji na drogach wojewódzkich. W sumie wartość wszystkich zadań drogowych w Małopolsce w tym roku wyniesie ponad 1,6 mld zł.

W tegorocznym budżecie województwa małopolskiego najważniejszą pozycją są wydatki na transport i łączność – to aż 879,4 mln zł. Wśród nich największą część pochłoną – tak jak ubiegłych latach – inwestycje drogowe.

- Realizujemy konsekwentnie ambitny plan budowy dróg w naszym regionie – największy w historii województwa. W tym roku rozpoczynamy budowę kolejnych odcinków obwodnic, w tym Tuchowa, Babic, Zator-Podolsze i Skawiny. Zakończymy też ważne dla całego regionu inwestycje - m.in. budowę obwodnic Miechowa i Gdowa. W efekcie do dyspozycji kierowców i mieszkańców oddamy kolejne kilometry nowoczesnych tras, które nie tylko pozwolą na bezpieczną i wygodną podróż, ale też zwiększą atrakcyjność inwestycyjną Małopolski – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Wśród planowanych w 2018 roku inwestycji znalazła się także rozbudowa kolejnych dróg wojewódzkich – w tym odcinków: DW968 Lubień – Zabrzeż, DW958 Chabówka – Zakopane, DW975 Bartkowa Posadowa – Dąbrowa. Całkowita wartość wszystkich inwestycji na trasach regionalnych wyniesie ponad 1,67 mld zł, z czego prawie 400 mln zł pochodzi z budżetu województwa.

 

Warto przypomnieć, że tylko w 2017 roku na budowę, rozbudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich samorząd regionalnych przeznaczył ponad 355 mln zł. W efekcie tego udało się rozpocząć prace budowlane m.in. na obwodnicach Wolbromia, Gdowa, Miechowa i przy węźle Poronin. Wyremontowano też ważne odcinki dróg regionalnych, w tym m.in. Lisia Góra – Nowa Jastrząbka, Oświęcim – Kęty, Krowiarki – Jabłonka, Zielona – Limanowa, Borusowa – Tarnów.

To jednak nie wszystko, dzięki współpracy ze Słowacją – krajem Żylińskim i Preszowskim – udało się też przeprowadzić modernizacje dróg wojewódzkich na odcinku Gorlice-Konieczna, w gm. Czarny Dunajec i tzw. Podhalańska Droga.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: