1. Strona główna
  2. obwodnica Gdowa

Obwodnica Gdowa

  1. conadrogach.pl
  2. opracowanie własne
  3. 2016-03-23
Obwodnica Gdowa
Obwodnica Gdowa połączyła drogi wojewódzkie nr 967 i DW966. Omija ona miasto od północy. Zdjęcia: UM Gdów
Obwodnica Gdowa o docelowej długości 4,86 km ominie miasto od strony północnej i wschodniej. Połączy ona drogi wojewódzkie numer 966 i 997 a kierowcy zyskają szybkie i bezpieczne połączenie z drogami krajowymi – DK75 oraz DK4 i DK7. W 2014 roku zakończono realizację I etapu. Prace dla II etapu rozpoczęto w marcu 2016 r i mają potrwać do sierpnia 2018 r.

Obwodnica Gdowa - I etap

Pierwsza cześć obwodnicy Gdowa ma około 2,68 km i jest wybudowana w ciągu DW 967 przecinając DW 966 oraz drogi niższych kategorii. Na przecięciach dróg zostały wykonane skrzyżowania skanalizowane, wiadukty lub ronda. Obwodnica jest zakwalifikowana jako droga klasy technicznej „G” z jezdnią szerokości 7m z obustronnymi poboczami. Na przekroczeniach istniejących cieków wodnych zbudowane zostały obiekty mostowe.

Całkowita wartość projektu to prawie 40 mln zł. Z czego prawie 29 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej, a pozostałe ponad 11 mln to kwota pochodząca z budżetu województwa. Prace realizowane były przez firmę POLIMEX – MOSTOSTAL Warszawa od lipca 2012r. do sierpnia 2014 r.

Obwodnica Gdowa w woj. małopolskim w galerii zdjęć:

Obwodnica Gdowa w ciągu DW967 i DW966

Zdjęcia: UM Gdów

Obwodnica Gdowa - II etap

Wykonawcą drugiego - i ostatniego - etapu obwodnicy Gdowa jest firma Strabag. Droga ma zostać oddana do użytku jesienią 2018 roku. W ramach inwestycji powstaną m.in. trasa o długości 2,1 km i nowy trzyprzęsłowy most na Rabie. Prace projektowo-budowlane wyniosą 21 mln zł.

Początek II etapu znajduje się w miejscu na skrzyżowaniu typu rondo, przy ulicy Bocheńskiej. Następnie droga będzie przebiegać przez tereny rolne w kierunku południowym, dalej przez nadrzeczne zadrzewienia, a następnie przecinać będzie rzekę Rabę i kolejne tereny rolne. Koniec obwodnicy będzie połączeniem z drogą wojewódzką nr 966 w rejonie granicy administracyjnej miejscowości Gdów z miejscowościami Podolany i Zręczyce.

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Gdowa":

droga wojewódzka 966 967 Gdów (woj. małopolskie) małopolskie
A4 Katowice - Kraków DK7 Rabka Zdrój - Chyżne Nowa Zakopianka. DK47 Rdzawka - Nowy Targ Nowa Zakopianka. S7 Kraków - Myślenice obwodnica Brzeska obwodnica Chełmca obwodnica Chrzanowa obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej obwodnica Krakowa obwodnica Miechowa obwodnica Nowego Sącza Obwodnica Nowego Targu Obwodnica Oświęcimia obwodnica Skawiny Obwodnica Wadowic Obwodnica Zatora S52 Bielsko-Biała - Kraków S7 Lubień - Rabka Zdrój z tunelem Węzeł Poronin Zakopianka
POPULARNE W CONADROGACH.PL