1. Strona główna
  2. obwodnica Miechowa

Obwodnica Miechowa

  1. conadrogach.pl
  2. opracowanie własne
  3. 2015-09-30
Obwodnica Miechowa
Droga S7 utworzy wschodnią obwodnicę Miechowa. Jej budowa zakończy się w 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA
Od października 2018 r. kierowcy mogą poruszać się ponad 8 km północną obwodnicą Miechowa w ciągu drogi wojewódzkiej DW783. Jesienią 2024 r. na mapie drogowej pojawi się wschodnia obwodnica Miechowa, czyli odcinek drogi ekspresowej S7 Miechów - Szczepanowice.

Obwodnica Miechowa w ciągu DW783 powstała po północnej części Miechowa jako droga klasy G. Na odcinku głównym obwodnica jest jednojezdniowa, z dwoma pasami ruchu, a na fragmencie od km 4+400 do km 5+300 ma trzy pasy.

Na trasie miechowskiej obwodnicy wybudowano cztery ronda. Pierwsze z nich powstały na początku i końcu obwodnicy (skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 783), kolejne na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7, natomiast ostatnie na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1182K prowadzącą z Miechowa w stronę Sędziszowa. W ramach inwestycji wybudowano też most nad rzeką Cichą oraz wiadukt nad torami kolejowymi.

W 2024 r. zakończy się realizacja wschodniej obwodnicy Miechowa w ciągu drogi ekspresowej S7. To ponad 5 km odcinek pomiędzy Szczepanowicami i Miechowem na trasie ekspresówki Warszawa - Kraków. Odcinek S7 Miechów – Szczepanowice pozwoli na ominięcie miasta od wschodu i południa. 

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Miechowa":

droga ekspresowa droga wojewódzka S7 783 Miechów (woj. małopolskie) małopolskie
Nowa Zakopianka. S7 Kraków - Myślenice obwodnica Gdańska obwodnica Kielc obwodnica Krakowa obwodnica Radomia obwodnica Warszawy S7 Gdańsk - Warszawa S7 Lubień - Rabka Zdrój z tunelem S7 Warszawa - Kraków Zakopianka A4 Katowice - Kraków DK7 Rabka Zdrój - Chyżne Nowa Zakopianka. DK47 Rdzawka - Nowy Targ obwodnica Brzeska obwodnica Chełmca obwodnica Chrzanowa obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej obwodnica Gdowa obwodnica Nowego Sącza Obwodnica Oświęcimia obwodnica Skawiny S52 Bielsko-Biała - Kraków Węzeł Poronin
POPULARNE W CONADROGACH.PL