Ponad 16 km przebudowanej drogi krajowej nr 92 w Wielkopolsce
Droga krajowa nr 92 w woj. wielkopolskim po rozbudowie. Zdjęcia: GDDKIA

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy drogi krajowej nr 92 w województwie wielkopolskim. Prace objęły 16 kilometrowy odcinek od granicy województwa w okolicach miejscowości Trzciel przez Miedzichowo do Bolewic.

Zakres inwestycji obejmował prace związane ze wzmocnieniem nawierzchni ponad 16 kilometrowego odcinka DK92, co wynikało z potrzeby dostosowania drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.

W ramach prac oprócz wzmocnienia drogi rozbudowano skrzyżowanie typu rondo z drogą wojewódzką nr 305 w Bolewicku o dodatkowy pas prawoskrętny w kierunku węzła autostrady A2 i Nowego Tomyśla oraz wybudowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 160 w kierunku Międzychodu. Wykonano remont nawierzchni drogi krajowej, przebudowano i wzmocniono pobocza, pogłębiono i wyprofilowano rowy, wyremontowano zatoki autobusowe, ustawiono bariery ochronne oraz odnowiono oznakowanie poziome i pionowe.

Wykonawcą była firma COLAS Polska Sp. z o.o. Koszt prac to około 30 mln złotych brutto.

Drugi etap rozbudowy na w/w odcinku zaplanowany jest na lata 2019/2020 i obejmował będzie budowę ścieżek pieszo-rowerowych.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

lech
2018-09-09 16:50
TIRowcy będą mieli co rozjeżdzać jako alternatywę A2. ViaToll na krajówce przecież mniej kosztuje niż opłaty na koncesyjnej autostradzie. Chory kraj, że ciężkie pojazdy przez wysokie opłaty omijają drogi specjalnie dla nich wybudowane.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: