Poprawią obwodnicę i drogi w Skawinie
Rusza projektowanie i przebudowa obwodnicy i skrzyżowania w Skawinie.

Podpisano umowę na projekt i przebudowę części obwodnicy Skawiny i skrzyżowania ulic: Hałacińskiego i Stanisława Chmielka.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i przebudowę istniejącej drogi klasy G do klasy GP w Skawinie, na odcinku od końca przebudowy skrzyżowania z ul. Krakowską do istniejącej drogi krajowej nr 44 (km 0+998), skrzyżowania ulic: Hałacińskiego i Stanisława Chmielka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o. o. Koszt projektu i przebudowy wyniesie ponad 3,5 mln z.

- Prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie muszą być wykonane w terminie nie dłuższym niż 480 dni, licząc od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca) – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

MLP
2018-02-01 17:50
Ówczesna GDAKA wypięła się na tę inwestycję, podobnie jak inne w Małopolsce. Województwo musiało zatem budować "po taniości" oraz w obniżonej kategorii (G) . Za rządów PO w Małopolsce nie było wesoło z inwestycjami centralnymi a przypomnę, że mówimy o przeciążonej drodze krajowej (!).
x
2018-01-30 15:16
Gromkie brawa dla "geniuszów", którzy tak zaprojektowali obwodnicę, że po kilku latach od oddania trzeba ją przerabiać - WSTYD !!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: