Porozumienie dla rozbudowy DK44 – obwodnicy Bierunia
Przebudowa DK 44 odkorkuje Bieruń. Będzie lepsze połączenie z drogą S1. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie dobudowy drugiego pasa ruchu na drodze krajowej nr 44 w Bieruniu. Projektowana obwodnica Bierunia w ciągu DK44 łączy ją z projektowaną drogą ekspresową S1. Proponowany odcinek drogi, na którym powinna powstać druga jezdnia to 2,1 km.

List intencyjny podpisali marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Tychów Andrzej Dziuba oraz Bernard Bednorz, starosta bieruńsko-lędziński i burmistrz Bierunia Krystian Grzesica.

- Droga na odcinku od Mikołowa do przyszłego węzła drogi ekspresowej S1 ma na całym odcinku jeden pas, tu najczęściej się korkuje. Jesteśmy na etapie decyzji środowiskowych i pozwolenia na budowę S1 i teraz jest jedyna okazja, żeby przy tej dużej inwestycji dobudować brakujący fragment drogi krajowej. To rozwiąże nasze dotychczasowe problemy komunikacyjne – wyjaśniał Bernard Bednorz, starosta bieruńsko-lędziński.

Projekt przebudowy drogi krajowej nr 44 na odcinku od ul. Wylotowej do ul. Warszawskiej ma polegać na dobudowie drugiej jezdni i wpisuje się w Strategię Rozwoju Sytemu Transportu Województwa Śląskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na 400 mln zł.

- To mały fragment drogi, który może rozwiązać wiele problemów. Mamy dobre połączenia w regionie na linii północ-południe, ale widać jeszcze braki na relacji wschód-zachód. Przebudowa tego odcinka może poprawić komunikację, dlatego powinniśmy działać wspólnie, żeby ta droga znalazła się wśród inwestycji priorytetowych państwa – powiedział marszałek woj. śląskiego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Przemek
2018-08-14 22:57
400 mln za 2,1 Km drogi krajowej ? troche duzo...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: