Poślizg na ósemce w Markach koło Warszawy
Przedłuży się remont drogi krajowej nr 8 przez podwarszawskie Marki. Czy wykonawcy uda się dotrzymać obietnic i zakończyć remont przed zimą? Zdjęcia: GDDKIA

Dłużej poczekamy na wyremontowany odcinek drogi krajowej nr 8 w Markach. Jak tłumaczą drogowcy, wykonawca napotkał bardzo zły stan studni kanalizacyjnych i wpustów, a także obiektów nad rzekami Czarną i Długą.

Remont krajowej ósemki w Markach (Aleja Piłsudskiego) jest jednym z elementów umowy na budowę obwodnicy Marek. Prace rozpoczęły się wiosną, jednak ich tempo już od wakacji niepokoiło mieszkańców.

- Z uwagi na zły stan studni kanalizacyjnych i wpustów GDDKiA zdecydowała o dokonaniu remontu tych elementów drogi na całym odcinku przechodzącym przez Marki na obu jezdniach. Spowoduje to przedłużenie wykonywania robót remontowych. Obecnie wykonawca podejmuje wysiłki, aby remont drogi krajowej nr 8 przechodzącej przez Marki zakończył się przed tegorocznym okresem zimowym - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Patrząc na czas wykonywania remontu obecnie zamkniętego odcinka drogi trudno w to uwierzyć, ale widzimy podczas spotkań dużą determinację inwestora (GDDKiA) oraz wykonawcy. Usłyszeliśmy, że zabezpieczono materiały i są podwykonawcy. My - jako miasto - chcemy, by ten remont trwał jak najkrócej. Będziemy sprawdzać, czy wykonawca tym razem dotrzyma słowa - powiedział Dariusz Pietrucha, wiceburmistrz Marek.

W czwartek 23 sierpnia, na odcinku drogi od Strugi do Radzymina przełożono ruch na wyremontowaną nawierzchnię i rozpoczęto prace na jezdni w kierunku Warszawy. Z ostatnich informacji przekazanych przez wykonawcę, firmę Astaldi, roboty nawierzchniowe na tym odcinku potrwają około 2 tygodni – planowane zakończenie robót nawierzchniowych na tym odcinku to 16 września. Po zakończeniu prac kierowcom zostaną udostępnione obie jezdnie.

Na jezdni w kierunku Białegostoku, pomiędzy stacją benzynową a Strugą, nowa nawierzchnia powinna zostać ułożona do końca października br. Zakończenie prac na tych dwóch odcinkach pozwoli rozpocząć frezowanie nawierzchni i układanie nowej na jezdni w kierunku Białegostoku, od węzła Marki do stacji paliw. Według szacunków wykonawcy potrwa to około 4 tygodnie od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu.

Na koniec pozostanie remont jezdni w kierunku Warszawy od Strugi do węzła Marki, przewidywany czas realizacji robót nawierzchniowych na tym odcinku 3 tygodnie po wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu.​

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: