• Facebook - conadrogach
Powstają obwodnice Miękini i Brzegu Dolnego. Pierwsze kilometry już jesienią
Powstające obwodnice Miękini i Brzegu Dolnego to część Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej.

Postępują prace na nowych obwodnicach w okolicy Wrocławia. Budowane obwodnice - Miękini i Brzegu Dolnego będą częścią Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej i zapewnią połączenie mostu na Odrze z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką 340.

Ich budowa ruszyła w 2016 roku, jako pierwsze wystartowały prace w okolicy Brzegu Dolnego a później w Miękini. Obwodnica Miękini ma być oddana w czerwcu 2018 r. a Brzegu Dolnego do grudnia 2018 r.

Budowa obwodnicy Miękini podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy z nich to odcinek od ulicy Mrozowskiej w Miękini do włączenia w kierunku mostu w Brzegu. Termin zakończenia pierwszego etapu to październik tego roku.

Drugi etap to odcinek od miejscowości Błonie do ulicy Mrozowskiej. Z uwagi na późny termin otrzymania decyzji ZRID, planowany termin oddania odcinka do użytkowania to początek czerwca 2018 roku.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Mota Engil Central Europe. Wybuduje ona trasę za ponad 40 mln zł.

Za budowę obwodnicy Brzegu Dolnego odpowiada Berger Bau Polska, który realizuje prac o wartości 60 mln zł. Obecnie na całej długości nowo budowanej drogi trwają roboty ziemne. Przygotowywany jest teren pod położenie asfaltu.

Powstające odcinki to etapy realizacji Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, czyli łącznika pomiędzy autostradą A4 z drogą ekspresową S5. Po oddaniu obwodnicy kierowcy zyskają dogodny dojazd do mostu na Odrze między Brzegiem Dolnym i Głoską i drogi krajowej nr 94 oraz wojewódzkiej nr 340.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: