Powstanie dokumentacja dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą
Przyśpieszyły prace dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą. Powstanie STEŚ dla trasy w ciągu drogi krajowej nr 31. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszają prace przygotowawcze dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą w ciągu drogi krajowej nr 31. Polegają one na opracowaniu koncepcji programowej, która będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy nowej trasy.

W środę 31 października podpisana została umowa na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla planowanej obwodnicy Kostrzyna nad Odrą w ciągu drogi krajowej nr 31. Wykonawcą jest firma Multiconsult Polska Sp. z o.o. z Warszawy, której oferta wybrana została jako najkorzystniejsza. Wartość zadania to prawie 1,8 mln zł. Prace potrwają 31 miesięcy.

 

- Przedmiotem zawartej umowy jest wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej - Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Ponadto wykonawca na podstawie podpisanej umowy jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania, które pojawią się podczas procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy dokumentacji budowlanej – wyjaśniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Zielonej Górze.

 

Obwodnica Kostrzyna ma być drogą jednojezdniową o klasie technicznej GP (główna przyśpieszona) i dopuszczalnej prędkości 80 km/h. W ramach obwodnicy powstanie nowy most przez Wartę. 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kon
2018-11-02 12:31
droga o klasie technicznej GP (główna przyśpieszona) i 80 km/h ograniczenie? to zart oczywiscie hehe samo słowo główna przyśpieszona cos znaczy i powinno byc 100.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: