• Facebook - conadrogach
Powstanie dokumentacja dla S7 Czosnów – Kiełpin. W  2022 roku ma ruszyć budowa
Chętne firmy mogą składać oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji poprzedzającej rozbudowę drogi Czosnów - Kiełpin do parametrów drogi S7. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył przetarg na wykonanie elementów koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Czosnów - Kiełpin do parametrów drogi ekspresowej S7. Odcinek liczy ponad 9 kilometrów i przebiega przez podwarszawskie gminy: Łomianki, Czosnów i Izabelin.

- Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych. Termin składania ofert został wyznaczony na 28 marca 2018 roku – informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Początek inwestycji znajduje się w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 2405W w Czosnowie (projektowany węzeł Czosnów), koniec w km 9+200 (przed miejscowością Kiełpin) na wysokości Dziekanowa Bajkowego i Dziekanowa Leśnego. W ramach budowy 9,2 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej powstaną węzły drogowe: Czosnów, Palmiry, Sadowa.

Harmonogram dalszej realizacji drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin:

  • II kwartał 2020r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”
  • I kwartał 2021r. podpisanie umowy z wykonawcą
  • III kwartał 2022r – III kwartał 2024r. realizacja robót budowlanych

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2018-04-02 19:19
Piszę w tej sprawie po raz kolejny - bo Redakcja stale ,,wycina" moje uwagi. Ale ad rem: S7 - od Kiełpina do W-wy - powinna być realizowana po zachodniej obwodowej granicy W-wy do węzła W-wa Zachód na S8. Pomysł poprowadzenia tej trasy przez sam środek Bemowa uważam ,za wybitnie poroniony". Decydenci i projektanci - absolutnie nie powinni popełnić błędu popełnionego przy lokalizacji S8 ( przez Bemowo i Most Grota-Roweckiego)- gdzie ruch codziennie przez wiele godzin stale się blokuje (wschodnie TIR-y zajmują tam ponad połowę jezdni)- ogromne korki są permanentne (w szczególności-w piątki zaraz po południu i w poniedziałki rano)- nie da się tamtędy normalnie jechać)! Decydenci - weźcie to pod uwagę - bo W-wa WAM tego nie daruje!
kocur
2018-03-10 01:48
@cargo - uwielbiam takich domorosłych speców jak Ty... wszystko wiedzą... znad komputera.
Cargo
2018-02-16 21:53
Kilka wiaduktów z rondami pod spodem , jak przy Auchan w Łomiankach w starym śladzie drogi dwupasmowej z istniejącym kolektorem bocznym i tyle lat? To jakiś żart? Budujcie po 2 rocznie zaczynając od X w Czosnowie i X w Dziekanowie

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: