1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Prace na DK45 Krapkowice – Rogów Opolski, będzie trzecie wahadło

Prace na DK45 Krapkowice – Rogów Opolski, będzie trzecie wahadło

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-15
Prace na DK45 Krapkowice – Rogów Opolski, będzie trzecie wahadło
DK45 na trasie Krapkowice - Rogów Opolski będzie rozbudowana. Prace zakończą się w 2025 r. Zdjęcia: GDDKIA
Trwają prace na trasie Krapkowice – Rogów Opolski w ciągu drogi krajowej DK45. Na odcinku obowiązuje już kilka zmian w organizacji ruchu – ze względu na zakres prowadzonych prac kierowcy napotkają na wahadła.

Na rozbudowywanym 6,6 km odcinku DK45 Krapkowice – Rogów Opolski obowiązuje już kilka zmian w organizacji ruchu – ze względu na zakres prowadzonych prac kierowcy napotkają na wahadła na wysokości Gwoździc oraz za budowanym wiaduktem w kierunku Opola. Natomiast w Krapkowicach na wysokości linii kolejowej, kierowcy korzystają z objazdu w formie bypassu. Ma to związek z budową nowego wiaduktu.

Aktualne utrudnienia na DK45

DK45 w woj. opolskim

Zdjęcia: GDDKIA

Od wtorku, 19 marca, na kolejnym kilkusetmetrowym fragmencie DK45 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmiany zostaną wprowadzone na wysokości Krapkowic, za rondem na skrzyżowaniu DK45 z DW409 w kierunku Opola.

- Ruch wahadłowy w ciągu dnia będzie kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników, a w godzinach nocnych będzie działać sygnalizacja świetlna. Sukcesywnie, w miarę postępu prac wykonawca będzie wprowadzał kolejne zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku – informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kto wybuduje S11 na południe od Kępna?

Zakres prac na DK45 Krapkowice – Rogów Opolski przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1 i podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. Ponadto przebudowa wiaduktu nad linią kolejową PKP, rozbudowa dwóch skrzyżowań – z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415.

Zadanie realizuje firma Mota-Engil z umową na kwotę prawie 73 mln zł. Prace zakończą się w 2025 roku.

Opolskie: Na DK46 Nysa – Pakosławice będą dwie jezdnie

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 45 Jak dojadę - Krapkowice