Premier obiecuje ekspresową S8 Wrocław – granica
Droga ekspresowa S8 na Dolnym Śląsku to obietnica premiera Mateusza Morawieckiego. Zdjęcia: GDDKIA

- Pojawiła się perspektywa, żeby droga ekspresowa S8 w regionie Ziemi Kłodzkiej była drogą ekspresową z dwiema jezdniami, po dwa pasy każda - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. To dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców, którzy na decyzje dla tej niebezpiecznej trasy czekają od lat.

- Projekt ma być na przełomie tego i przyszłego roku, a badania i pozwolenia środowiskowe mają szansę być zakończone do końca przyszłego roku, tak by za półtora roku prace w tym obszarze ruszyły – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej w woj. dolnośląskim.

Szef rządu dodał, że połączenie takich miast jak Bystrzyca Kłodzka z innymi miejscowościami Polski i z Europą jest dla rządu zadaniem "absolutnie podstawowym". Przypomniał, że w 2015 roku droga ekspresowa S8, która dociera do Wrocławia, była zaplanowana jako droga krajowa.

Obecnie opracowywana jest dokumentacja STEŚ dla rozbudowy drogi krajowej DK8 wraz z budową obwodnic miejscowości. Analizowane są trzy warianty przebiegu trasy. Dotychczasowe plany przewidywały realizacje trasy jako drogi krajowej nr 8 według następujących rozwiązań: na odcinku od Wrocławia do Łagiewnik będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Natomiast dalej aż do obwodnicy Kłodzka ma przebiegać w wariancie 2+1, czyli naprzemiennie po dwa pasy w jedną stronę i jeden w kierunku przeciwnym. Biorąc pod uwagę obietnice premiera, projektant musiałby uwzględnić rozbudowę drogi o dodatkowy pas i realizację jej w standardzie drogi ekspresowej S8. Pierwsze prace dla S8 mogłyby ruszyć za około półtora roku - zapowiedział premier.

Powstaje STEŚ dla rozbudowy drogi krajowej nr 8 Wrocław – Kłodzko

Obecna droga krajowa nr 8. Zdjęcia: GDDKIA

Droga krajowa nr 8 w woj. dolnoślaskim będzie ekspresowa

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

frant
2018-06-03 21:02
Premier- gdzie, nie pojedzie wszystko obiecuje- nawet nierealne rzeczy- tak jak tu. W ten sposób łamie obowiązujący Program Budowy Dróg w Polsce. Rację mają xyz, yarro i heniu. Budowa S8 na południe od Wrocławia stawia pod znakiem zapytania celowość i sensowność już zakontraktowanej budowy S3 -od Legnicy, przez Bolków do Lubawki- na granicy z Czechami. Najpierw trzeba zbudować wszystkie Programowe odcinki S-, a dopiero potem rozszerzrać budowy na inne kolejne odcinki drogowe. Inaczej tworzy się chaos i beznadziejne wydawanie Kasy z Budżetu Państwa. Typowa ,,kiełbasa wyborcza"- ciemny lud, to kupi". OHYDA!
heniu
2018-05-27 22:16
Wstrzymali budowę S6 z Koszalina do Gdańska, a na Dolnym Śląsku obiecują budowę S8 z Wrocławia do granicy z Czechami. Widać wybory przed nami, więc można wszystko obiecać.
yarro
2018-05-25 09:31
@Xyz - myślę dokładnie tak samo jak Ty. Od dawna śledzę historię projektu rozbudowy tej drogi i wielkokrotnie interweniowałem emailowo w różnych instutucjach rządowo-samorządowych. Chyba Pan Premier podjał taką decyzję po tym, jak się przejechał z Wrocławia do Bystrzycy tą drogą :-)
Xyz
2018-05-24 18:51
Nie tak dawno czytałem na tej stronie że napewno S8 Wrocław-Kłodzko nie będzie, tylko będzie przebudowa. Teraz czytam już że będzie S8 a artykuł wcześniejszy że S8 nie będzie już, nie istnieje. Cuda jak za dotknięciem magicznej różdżki. Czekamy więc na S8 jak obiecał to niech się wywiązuje. Nie jestem za pisem, ale to bardzo dobra decyzja, lepiej od razu ją zbudować w standardzie S niż za 20 lat przebudować do klasy S gdy stwierdzą że jednak natężenie ruchu na to wskazuje bo nie wiedzieć czemu liczba samochodów wzrosła. Do roboty !!! I tylko niech budową się zajmie ktokolwiek, tylko nie Salini
basa
2018-05-24 17:38
a dlaczego nie pojechał zobaczyć 500 dniowe opóźnienie Polkowice -Lubin
Rysiek
2018-05-24 17:02
Dużo tych obietnic w ostatnim czasie. Premier buduje 22 mosty, ekspresową S8 czekamy co jeszcze...
DG
2018-05-24 14:49
Oby, oby sie ziscilo...
Jan
2018-05-24 14:22
Obiecanka przedwyborcza!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: