Przebudowa DW 645 Nowogród – Kuzie rozpoczęta

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej nr 645 w województwie podlaskim. Za realizację inwestycji będzie odpowiadała łomżyńska firma, która zobowiązała się zakończyć prace do końca października 2014 roku.
Droga wojewódzka nr 645 stanowi połączenie regionu Podlasia z Olsztynem i Gdańskiem, jak również całym wybrzeżem.

Inwestycja podzielona jest na siedem etapów. Obejmują one roboty budowlane polegające na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 m i wzmocnienie jej konstrukcji. Przy nowej drodze powstaną zatoki autobusowe, azyle dla pieszych w okolicach szkół i miejsca postojowe dla pojazdów ITD. Projekt przewiduje ponadto rozbiórkę i budowę nowych przepustów pod drogami bocznymi, a także wykonanie ekranów akustycznych w miejscowości Kuzie i Gawrychy. W miejscowościach przy trasie dodatkowo powstaną nowe chodniki. W ramach prac modernizacyjnych zostanie  również przebudowane skrzyżowania w Nowogrodzie wraz z odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 648 oraz most nad rzeką Narew w miejscowości Nowogród o dł. 243,40 m.

Całkowita wartość tej inwestycji to ok. 68 mln zł, z czego ponad 51 mln  pochodzi  z dotacji unijnych. Inwestorem jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: