1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Przejazd DK94 przez Olkusz będzie bardziej komfortowy

Przejazd DK94 przez Olkusz będzie bardziej komfortowy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-14
Przejazd DK94 przez Olkusz będzie bardziej komfortowy
Droga krajowa nr 94 w Olkuszu zostanie rozbudowana. Zdjęcia: GDDKIA
Droga krajowa nr 94 jest główną arterią komunikacyjną w Olkuszu (woj. małopolskie), którą przejeżdża średnio nawet ponad 30 tys. samochodów na dobę. Jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego DK94 zostanie gruntownie rozbudowana. Drogowcy po raz drugi wybrali wykonawcę prac w przetargu.

Jest kolejne rozstrzygnięcie przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 94 (stara czwórka) w Olkuszu. Pierwszy wybór drogowcy musieli unieważnić po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Jako najkorzystniejsza został wskazana oferta złożona przez konsorcjum które się odwołało (217,5 mln zł) - konsorcjum firm: NDI (lider), NDI SOPOT, Masfalt i Drogomex. Była to najtańsza oferta złożona w postępowaniu przetargowym.

- Zgodnie z wyrokiem KIO powtórzyliśmy ocenę i wybór, wskazując ofertę konsorcjum NDI jako najkorzystniejszą. Pozostali wykonawcy mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koncesyjne autostrady A2 i A4 będą bezpłatne gdy przejdą w ręce GDDKIA

Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 24 miesiące, nie licząc przerw zimowych trwających od połowy grudnia do połowy marca. W zakres zadania wchodzi wzmocnienie nawierzchni drogi i podniesienie jej parametrów do nośności 11,5 tony na oś. Powstaną dwa przejścia podziemne dla pieszych. Przebudowy doczeka się sześć skrzyżowań, a zatoki autobusowe będą przebudowane lub powstaną nowe. Projekt zakłada wybudowanie ciągów pieszo-rowerowych, chodników i ekranów akustycznych.

Aktualne utrudnienia na drodze krajowej DK94

Mapa przebiegu DK94 Katowice - Olkusz - Kraków

Mapa przebiegu DK94 w woj. małopolskim

Mapa: GDDKIA

Droga krajowa nr 94 biegnie równoleżnikowo przez całą Małopolskę, od granicy województwa śląskiego do granicy województwa podkarpackiego i stanowi alternatywę dla autostrady A4. Dla miasta Olkusz jest główną arterią komunikacyjną, którą przejeżdża średnio nawet ponad 30 tys. samochodów na dobę.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Olkusz