Przetarg na S19 Nisko – Podgórze trafił do kontroli
Ostatni z odcinków na trasie S19 Nisko - Sokołów Małopolski czeka na podpisanie umowy. Mapa: GDDKIA

Drogowcy poinformowali o przekazaniu postępowania przetargowego na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Podgórze do kontroli Prezesa UZP. To krok zmierzający do podpisania umowy z wykonawcą prac.

Wybór wykonawcy dla odcinka S19 Nisko Południe – Podgórze przedłuża się od wiosny br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie, w kwietniu br., wybrała na wykonawcę konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (295,498 mln zł, okres realizacji 34 miesiące i 10 lat gwarancji). Nie była to najtańsza oferta w przetargu. Najmniej za wykonanie prac chciało bowiem konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciona Construccion (272,5 mln zł). Drogowcy musieli jednak odwołać swoją decyzję i ponownie przeanalizować wszystkie oferty. W lipcu br. ponownie wybrano konsorcjum Strabag, a konsorcjum z najniższą ceną odwołało się od decyzji. Ostatecznie we wrześniu zdecydowano, że trasę zbuduje jednak konsorcjum Mostostalu i Acciona Construccion.

Odcinek S19 od węzła „Nisko Południe” (bez węzła) do węzła „Podgórze” (bez węzła) będzie stanowił część szlaku Via Carpatia. Realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Odcinek S19 Nisko Południe – Podgórze, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe – Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

  • Zadanie A - S19 Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km),

  • Zadanie B -S19  Podgórze – Kamień (dł. ok. 10,5 km),

  • Zadanie C - S19 Kamień – Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km).

Na dwa pozostałe odcinki GDDKIA zawarła wcześniej umowy z wykonawcami w trybie projektuj i buduj.

Odcinek S19 Sokołów Małopolski – Jasionka będzie miał drugą jezdnię

Fragment S19 Nisko - Sokołów Małopolski będzie stanowił część szlaku Via Carpatia łączącego nie tylko północną i południową granicę Polski, ale również kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami. S19 na samym Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie.

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie kierowcom do ruchu drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem planowane jest w 2021 r. Odcinki, które będą realizowane przewidziane są do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ciekawy
2018-10-09 21:48
"Na dwa pozostałe odcinki GDDKIA zawarła wcześniej umowy z wykonawcami w trybie projektuj i buduj." Kiedy zawarto umowę na odcinek C - Kamień – Sokołów Małopolski?
Neo
2018-10-04 18:27
Rozpacz mnie bierze jak widzę co te skurwiel...robią z droga s19

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: