• Facebook - conadrogach
Przetargi na S19 Lublin – Rzeszów nabierają tempa
Budowa zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Zdjęcia: GDDKiA

Przed końcem października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosi wykonawców do składania ofert na trzy odcinki realizacyjne od Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim, o łącznej długości 33 km. W trakcie realizacji na terenie województwa lubelskiego jest 54,9 km dróg ekspresowych, a w przetargu kolejne 84 km.

Umowa z wykonawcami trzech odcinków drogi ekspresowej S19: Kraśnik – Janów Lubelski (18 km), obwodnica Janowa Lubelskiego (7 km) oraz Janów Lubelski – granica województw (8 km) zostanie podpisana w przyszłym roku – zapowiada ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

W trakcie realizacji na terenie województwa lubelskiego jest 54,9 km dróg ekspresowych, a w przetargu kolejne 84 km. Z końcem listopada kierowcy skorzystają z zachodniej obwodnicy Lublina i tym samym ruch tranzytowy ominie centrum miasta.

Łączna wartość inwestycji realizowanych i znajdujących się w przetargu to ok. 4,5 mld zł, a kolejne 2,3 mld zł to wartość inwestycji na terenie woj. mazowieckiego prowadzonych przez lubelski oddział GDDKiA.

Droga ekspresowa S19 docelowo osiągnie długość około 570 km. Połączy ona granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy (województwo podlaskie), z granicą państwa ze Słowacją w Barwinku w województwie podkarpackim. Droga S19 jest częścią międzynarodowej trasy via Carpatia.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: