Przez trzy tygodnie nieprzejezdna DK85 pod Nowym Dworem Mazowieckim
Uwaga, od 15 lipca br. zamknięcie wiaduktu w ciągu DK85 koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Wyznaczono objazd. Zdjęcia: GDDKIA

Od 15 lipca do 3 sierpnia zostanie całkowicie wyłączony z ruchu odcinek drogi krajowej nr 85 w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Powodem jest remont wiaduktu w ciągu DK85 biegnącego nad bocznicą kolejową.

W związku z remontem wiaduktu na DK85 planowane jest jego całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 15.07-03.08.2019r.

Wyznaczony został objazd odcinka DK85:

  • od granicy robót –Nowy Dwór Mazowiecki – DK85 – S7 – DK62 – DK85 do granicy robót - Twierdza Modlin

  • od granicy robót – Twierdza Modlin – DK85 – DK62 – S7 – DK85 do granicy robót Nowy Dwór Mazowiecki

Objazd DK85 dla pojazdów wolnobieżnych –Modlin DK85 – DK62 - DW632 - DW631 - DK85 do granicy robót –Nowy Dwór Mazowiecki.

Wykonawcą prac na DK85 jest firma WPM Mosty z Warszawy. Umowny termin zakończenia wszystkich robót to październik 2019r.

Zamknięcie dla ruchu wiaduktu w ciągu DK85 jest niezbędne ze względów technologicznych. Technologia robót wymaga podniesienia przęsła zawieszonego wiaduktu na wysokość ok. 1,2m, dzięki wykonanej do tego celu konstrukcji stalowej, by dokonać uzupełnienia zbrojenia, napraw betonu, konserwacji łożysk.

Wykonawca do października musi uporać się m.in. z naprawą przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego betonu i wymianą poręczy (balustrad). Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie częściowo nowa nawierzchnia na prześle wiaduktu i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: