Przymiarki do rozbudowy DK22 Gorzów – Strzelce. Nowa trasa dopiero za 7 lat
Nowy odcinek drogi krajowej nr 22. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył przetarg na dokumentację techniczną dla rozbudowy ponad 18 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 22 w woj. lubuskim. Celem inwestycji jest przywrócenie odcinkowi DK22 Gorzów Wielkopolski – Strzelce Krajeńskie standardu drogi klasy GP (główna ruch przyśpieszony). Rozbudowaną droga pojedziemy jednak nie wcześniej niż w 2026 roku.

Przetarg dotyczy wykonania dokumentacji technicznej na rozbudowę drogi krajowej nr 22 na odcinku Gorzów Wielkopolski – Strzelce Krajeńskie o długości ok. 18,5 km wraz z opracowaniem materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) i opracowaniem materiałów do decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a także uzyskanie tych decyzji. Czas na opracowanie dokumentacji oraz uzyskanie decyzji wynosi 39 miesięcy. Ponadto, w ramach umowy wybrany wykonawca będzie udzielał odpowiedzi na etapie procedury przetargowej dotyczącej wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, a następnie pełnił nadzór autorski w trakcie robót budowlanych. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 16 lipca br.

Celem inwestycji jest przywrócenie odcinkowi drogi krajowej nr 22 (od km 64,778 do km 83,223) standardu drogi klasy GP poprzez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu 11,5 tony/oś, uzyskanie jednolitej szerokości jezdni 7,0 m + 2x0,5 m opaski (w terenie niezabudowanym). Ponadto zakres zadania obejmuje również budowę mostu przez kanał Santoczna w m. Zdroisko, ciągów pieszych, urządzeń spowalniających ruch w postaci wysp, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi, budowę nowej infrastruktury technicznej m.in. kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego, a także wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m na odcinku Gorzów Wlkp. – Różanki - Zdroisko.

Harmonogram zakłada, że prace przygotowawcze prowadzone będą w latach 2019 – 2023. Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie „tradycyjnym” na lata 2024 –2026.

Rozbudowa DK22 na trasie Gorzów Wielkopolski - Strzelce Krajeńskie - mapa

Mapa z przygotowywanym do rozbudowy odcinkiem drogi krajowej nr 22 Gorzów Wielkopolski - Strzelce Krajeńskie w woj. lubuskim. Mapa: GDDKIA

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

mario
2019-06-19 12:14
Colt pewnie, że by się przydała ekspresówka w tym miejscu, ale kiedy dokończą S5 Gniezno - Grudziądz czyli łącznik A1 z A2 to cały ruch pójdzie właśnie tędy, lub alternatywa S6 z trójmiasta. Dlatego ruch ciężarówek zmniejszy się w tym miejscu o którym mówisz. Ale prawda, za parę lat potrzebne będzie S22 i jest za!
mario
2019-06-19 12:12
polecam durniu zobaczyć co się buduje i na jaką skalę, PS Hitlery zbudowały potęgę gospodarczą między innymi przez socjal niedouku! Skoro Cie bardziej interesuje połączenie Rosja Niemcy niż główne tranzyty Polski to wypier..... polskojęzyczny durniu !
Colt
2019-06-12 16:50
22-ka jest tak przeładowana ruchem, że powinni myśleć o drodze ekspresowej na tym odcinku..
Gosc123
2019-06-11 23:20
Kontakt by jakieś...trasa z Niemiec do Rosji przez cały kraj, a oni 4 pasmowki wybudować nie potrafią ..a może nie chcą!? 14% PKB idzie na socjal i +500, kiedy my tłuczemy się na 2 pasmowkach przez ten durny kraj

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: